22 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Асистент родини: в Україні зʼявилась нова професія

  • Фото: Unsplash/Alexander Dummer
  • 2 жовтня, 2023 12:20

В Україні розпочалось впровадження професії асистента родини. Це новий соціальний проєкт, який допомагає родинам, що опинились у складних життєвих обставинах.

Про це розповіла заступниця міністра соцполітики України Уляна Токарєва.

Токарєва зазначила, що послуга успішно апробується кілька останніх місяців. За цей час до проєкту було залучено 104 надавачі соціальних послуг та 264 українських родини у 23 регіонах країни.

Головною метою проєкту є допомога батькам у відновленні здатності дбати про дітей, задовольняти їх базові потреби. Соціальний працівник допомагає розробити індивідуальний план з огляду на потреби родини та виконує її супровід. Під час співпраці він допомагає у пошуку роботи, виконує психологічну підтримку, реабілітацію дітей, освітні заходи тощо.

Таким чином, соціальний працівник може вирішувати найрізноманітніші проблеми.

«Наприклад, в якийсь момент батьки не можуть працювати, бо дитині необхідний особливий догляд. Завдання соціального працівника – сформувати навколо родини коло фахівців з абсолютно різних сфер. Якщо дитині потрібна реабілітація, –  зі сфери охорони здоров'я. Якщо, приміром, інклюзивне навчання, то зі сфери освіти. Крім того, в подібних обставинах у родини можуть накопичитися борги за комунальні послуги – тоді соціальний працівник, якого ми умовно називаємо «асистент родини», допомагає реструктуризувати ці борги, працевлаштуватись», — каже заступниця міністра соцполітики.

Такий «асистент родини» зобовʼязаний цілодобово перебувати на звʼязу з родиною, спільно з ними вирішувати актуальні питання, проводити регулярні зустрічі — щонайменше три рази на тиждень.

Після певного періоду часу учасники проєкту оцінюють прогрес та обговорюють подальші заходи.

За словами Уляни Токарєвої, послугу створили з урахуванням іноземного досвіду, Польщі та Литви зокрема. Там «асистенти родини» також допомагають родинам вийти зі складної життєвої ситуації чи попередити її.

Поділитись

Новини по темі: