7 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Сезон квартирних крадіжок: поліція закликає житомирян подбати про безпеку своїх осель

Сезон квартирних крадіжок: поліція закликає житомирян подбати про безпеку своїх осель

  • 3 січня, 2020 13:38
Новий рік та Різдво багато житомирян та жителів області відзначають у родичів чи подорожуючи, а їх оселі залишаються без нагляду. Саме у ці дні «домушники» проявляють найбільшу активність, користуючись тим, що громадяни масово виїздять з дому на відпочинок.

Упродовж 2019 року в Житомирській області було зареєстровано понад 1000 крадіжок майна громадян з квартир, приватних будинків, дач та інших осель. У 40% випадків поліцейським вдалось оперативно встановити осіб, причетних до їх вчинення, у решті – проводяться комплексні заходи для викриття правопорушників. 

Обікрасти можуть будь-яке помешкання, якщо у нього неважко потрапити. Але найчастіше зловмисники обирають оселі, упевнившись, що там зберігаються цінні речі та великі суми грошей. Для цього вони відслідковують стиль життя мешканців та з’ясовують, коли в квартирі немає нікого. Тож використовують як давні, так і сучасні методи: встановлюють камери відеоспостереження, моніторять соціальні мережі мешканців, спілкуються з сусідами та дітьми, намагаються зазирнути до оселі під різними приводами (у якості рекламних агентів, ремонтників, контролерів, соціальних працівників) тощо.

Відтак поліцейські закликають скористатися кількома порадами, що допоможуть захистити майно від злочинних посягань.
 
  • Встановлюйте якісні вікна та двері з надійними замикаючими пристроями. Мешканцям перших та останніх поверхів багатоповерхівок варто знати, що крадії можуть потрапити до помешкання, пошкодивши або відчинивши вікно, а тому бажано встановити на них надійні ґрати або охоронну сигналізацію. Втім, про переваги професійної охорони власного житла від злочинних посягань варто замислитись кожному, адже такий спосіб захисту є найнадійнішим, а витрати на встановлення та обслуговування таких систем виглядають незначними у порівнянні з можливими збитками.
 
  • Важливо завжди, виходячи з дому, перевіряти, чи зачинені вікна та кватирки, не забувати зачиняти двері. Зловмисникові іноді досить кількахвилинної відсутності господарів, аби викрасти їх майно.
 
  • Не впускайте додому незнайомих людей, особливо, якщо їх візит неочікуваний та явно безпричинний. Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності та місце їх знаходження (особливо це стосується дітей). 
 
  • Злодії, що потрапили в оселю, обов’язково перевірять усі найбільш відомі «сховки» - книжки, білизну, побутову техніку, посуд, санвузол тощо. Не завжди виправдовують себе й сейфи та спеціальні сховки – відомі випадки, коли зловмисники, не витрачаючи зайвого часу, просто демонтували їх та забирали з собою. Відтак, власні заощадження й коштовності варто зберігати у банківських установах. 
 
  • Збираючись у поїздку, заручіться підтримкою родичів чи надійних сусідів, які можуть наглядати та періодично навідуватися до вашої домівки. Попросіть їх забирати пошту зі скриньки, вмикати на деякий час світло, підливати рослини на підвіконнях, щоб не давати зловмисникам можливості «вирахувати», коли господарів немає вдома. Підтримуйте зі своїми помічниками зв’язок.
 
  • Враженнями про відпочинок діліться в мережі інтернет вже після повернення додому. Це не дозволить зловмисникам визначити час, коли нанести нежданий візит. А відкладений перегляд світлин дозволить вам ще раз відчути позитивні емоції у домашньому затишку.
 
  • Навчіть правил безпеки власних дітей. Вони мають знати, що не можна запрошувати без відома батьків гостей, вихвалятися статками родини, дорогими подарунками, виставляти у соціальних мережах фото оселі, цінних речей, а тим більше – вказувати місце проживання і зазначати, коли відбудеться подорож, і відповідно, нікого не буде вдома.
Поділитись

Новини по темі: