Днями Ірина Ярмоленко на своїй сторінці в соцмережі заявила, що продовжує боротьбу за рівні можливості, а на проекті їй просто не пощастило.
"Вже цієї осені Європейську хартію рівності від CEMR приймають міста України: Житомир, Ірпінь, Бровари, Харків, Одеса, Бєлгород-Дністровський, Маріуполь, Мелітополь, Луцьк, Кропивницький, Ужгород. У кожного міста своя історія, свої виступи, свої лобісти, у когось Хартія ще в проекті рішення, у когось вже прийнятий документ. До моменту моєї участі в проекті в травні 2018 "Нові лідери" Хартія була прийнята усіма містами Європи. І лише одне місто в Україні - Вінниця - були підписантами Хартії.
Саме "Нові лідери" надихнули вже в серпні 2018 року звернутися до Асоціація міст України із проханням опублікувати прес-реліз на своєму сайті про важливість прийняття документу та наші житомирські проекти, щоб іншим було легше. За цей час я мала десяток конференцій, форумів, нарад, зустрічей, зокрема з керівницею ГОБ та віце-прем"єркою Іванною Климпуш-Цинцадзе. Я чітко вірю, що саме участь в проекті "Нові лідери" надихнула мене до багатьох кроків, і Хартія покотилася містами України як маховик. І далі ми будемо його котити, кожен зі свого міста.
Разом з експерткою нашої ради Світланою Євченко ми вже готуємо план дій виконання документу, відвідуємо пленарні засідання та проходимо вебінари від CEMR. Що сказати, займаємося законотворчістю на місцевих рівнях. І що казати нам дуже потрібна підтримка усіх стейкхолдерів питання рівних можливостей в Україні, щоб вивести підняту нами проблематику до Рівня Всеукраїнської Дії. Щоб в найвіддаленішому кутку зрозуміли, що ми не питаннями іншої планети займаємося, а аналізуємо втрати економічні через недотримання гендерного балансу та шукаємо шляхи їх уникнення.
Я зрозуміла, що участь в телепроектах - це така собі серйозна рулетка, в якій може просто "не пощастити". Тому для уникнення інсинуацій публікую повний виступ презентації. В майбутньому я її братиму як основу для пояснення важливості прийняття Хартій та стандартів Рівних можливостей в Україні".
Повний виступ Ярмоленко на проекті "Нові лідери"
Варто додати, що незважаючи на боротьбу "за рівні можливості", саме Ірина Ярмоленко лобіювала питання ремонту єдиного в Житомирі підземного пішохідного переходу.
Данний вид інфраструктури вже морально застарів. Більшість міст західної Європи давно позбулись підземних переходів, замінивши їх на наземні, з відповідними знаками та заходами безпеки. Наземні переходи є більш зручні для людей з інвалідністю, похилого віку.
Крім того, як показують дослідження, наземні переходи є більш безпечні, ніж підземні. Це пояснюється тим, що заради скорочення шляху і небажання зайвий раз долати десятки сходинок, пішоходи перебігають дорогу в недозволених місцях, де водії не очікують появи людей на дорозі.