22 червня, 2024
Ми в соцмережах

54 нардепи ВРУ мають підозри у кримінальних злочинах

  • Фото: ЧЕСНО
  • 5 квітня, 2024 16:47

Щонайменше 54 депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у кримінальних злочинах. Серед них і обранець із Житомирщини. Найбільше підозр у корупційних злочинах та держзраді. Про це йдеться у матеріалі Руху ЧЕСНО.

Це скликання ВРУ стало першим офіційно “доторканним”, що значно спростило притягнення нардепів до відповідальності. Проте точна кількість та імена нардепів, яким висувались підозри у кримінальних правопорушеннях, на жаль, не відомі. Головна причина — ім’я  підозрюваної у вчиненні злочину особи не може оприлюднюватись до вироку суду. Крім того, в СБУ та Офісі генпрокурора на запити Руху ЧЕСНО повідомили, що не ведуть окремого підрахунку підозрюваних нардепів. 

Від початку роботи Ради ІХ скликання лише  детективи НАБУ повідомили про підозри у вчиненні кримінальних злочинів 54 нардепам. І це не враховуючи проваджень СБУ, Офісу генпрокурора та інших правоохоронних  органів. Але точна кількість та імена підозрюваних нардепів не розголошуються відповідно до вимог законодавства. 

Рух ЧЕСНО зібрав із відкритих джерел інформацію про 42 нардепів, щодо яких є підозри у кримінальних правопорушеннях від початку роботи Верховної Ради IX скликання. Серед них представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр отримали депутати від “Слуги народу” та нині забороненої ОПЗЖ.

Найбільше депутатів отримали підозри за статтями про недостовірне декларування, державну зраду та хабарництво.

Так за підрахунками Руху ЧЕСНО, 25 нардепів мають підозри у різних корупційних злочинах. Найбільше серед них нардепів від монобільшості.

Зокрема 13 нардепів підозрюються у недостовірному декларуванні. Ще щонайменше шестеро нардепів підозрюються у пропозиції чи прийнятті хабарів, двоє — у зловживанні впливом, ще двоє — у службовому підробленні. 

Ще 12 нардепів IX скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки зокрема за статтями про держзраду, колабораціонізм та посягання на територіальну цілісність України. Найбільше серед них — представники забороненої проросійської партії ОПЗЖ. 

Серед інших статей, за якими підозрюються нардепи - службове підроблення для виїзду за кордон, шахрайство, ухилення від сплати податків, кнопкодавство і погрози вбивством. 

За підрахунками Руху ЧЕСНО, із 42 нардепів із підозрами щонайменше щодо 11 уже є судові вироки. Утім, більшість з них уникли відповідальності через сплив строків давності чи завдяки каяттю.

11 парламентарів із підозрами станом на зараз втратили депутатські крісла. Але ті з підозрюваних нардепів, хто не був позбавлений мандатів і не сидить у СІЗО, можуть і далі голосувати в Раді. 

Нагадаємо, згідно із Кримінальним кодексом, особа вважається невинною у вчиненні злочину, доки її провину не буде доведено в суді. 

Поділитись

Новини по темі: