12 травня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Підлітки на даху вагона та зачепінг: на Житомирщині проводять рейди

Підлітки на даху вагона та зачепінг: на Житомирщині проводять рейди

  • Фото: скриншот ДСНС Хмельниччини
  • 12 травня, 2025 15:19

Зачепінг – екстремальна, небезпечна та незаконна розвага, що стала популярною серед молоді, та часто має фатальні наслідки. Аби запобігти трагічним випадкам, правоохоронці Звягельського районного відділу поліції спільно з представниками АТ «Укрзалізниця» проводять превентивні заходи.

Про це 12 травня повідомляє Звягельський районний відділ поліції.

"Рейдувальники перевірили залізничні станції та різні ділянки колій. Вони поспілкувалися з хлопцями та дівчатами, що перебували неподалік колій, роз’яснивши правові наслідки зачепінгу для неповнолітніх та їх батьків. Водночас правоохоронці розповіли правила поведінки на транспорті та закликали дотримуватись їх. Окрім того, нагадали, що така розвага створює небезпеку не лише для зачеперів, а й для пасажирів та руху поїздів", - йдеться в повідомленні.

Поліцейські закликають батьків бути уважними до своїх дітей та говорити з ними про реальні ризики та небезпеку екстремальних розваг, зокрема, задля створення відео. Нагадайте їм, що жодні «вподобайки» у соцмережах не варті життя та здоров’я людини.

Свіжий інцидент в сусідній області

 

Ще один шибайголова постраждав від небезпечної розваги «зачепінгу»: у Хмельницькому 15-річного підлітка вразило електричним струмом.

Увечері 11 травня хлопець заліз на дах вантажного вагона на вулиці Калнишевського. Як тільки видряпався – вдарило струмом. На поміч примчали поліція та рятувальники. Фахівці ДСНС драбиною піднялися на вагон, обережно зняли постраждалого підлітка й спустили на землю.

Хлопчик - серйозно травмований, його передали медикам. 

Нагадаємо, що від початку року в Україні зафіксовано до десятка випадків зачепінгу, в яких постраждали 10 дітей. Троє хлопчиків у Києві та Одесі загинули, уражені струмом на даху електропотягів.

Що робити, якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту?

 

  • Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці.
  • Зателефонуйте на гарячу лінію Укрзалізниці: 0(800)-503-111 (безкоштовно).
  • Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101).
  • Запам’ятайте місце події для точної передачі інформації службам.
Поділитись

Новини по темі: