6 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Домашня консервація відправила в лікарню пенсіонера з Житомирщини

Домашня консервація відправила в лікарню пенсіонера з Житомирщини

  • Фото: ілюстративне
  • 7 листопада, 2023 13:55

У Житомирській області літній чоловік був госпіталізований до лікарні з підозрою на ботулізм.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Зазначається, що ймовірною причиною отруєння стали домашні консерви.

"Постраждалий мешканець с. Сорокопень Словечанської сільської територіальної громади Коростенського району 1947 р. нар., госпіталізований до відділення інтенсивної терапії КНП "Овруцька міська лікарня". Перебіг захворювання – важкий. Ймовірною причиною токсикоінфекції стали овочеві консерви домашнього виготовлення", – йдеться у повідомленні.

Загалом упродовж 2023 року в області зафіксовано 8 випадків захворювання на ботулізм, кількість постраждалих осіб - 10. Усі випадки зареєстровані і побуті та пов'язані з вживанням мясних, рибних та овочевих консервів домашнього приготування.

 

Як вберегтися

 

Для консервування використовувати тільки свіжі доброякісні без ознак псування продукти.

Сировину, особливо гриби, перед консервуванням необхідно ретельно промивати чистою проточною водою для видалення залишків ґрунту.

Швидко і ретельно видаляти кишки при після забійному розчленуванні туші, чистити рибу негайно після вилову, обов’язково видаляти з неї кишки, для консервування використовувати лише свіжі, доброякісні продукти.

Суворо дотримуватись правил стерилізації банок, кришок та режимів теплової обробки продуктів в домашніх умовах.

Домашні консерви потрібно зберігати в холодильнику, в прохолодному місці і бажано не більше року.

Не їсти консерви при найменшій підозрі на її недоброякісність, не використовувати продукцію зі здутих (бомбажних) банок.

Бажано вживати консерви тільки промислового виготовлення, так як технологія та рецептура їх приготування розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю.

Не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;

Купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності.

 


Симптоми зараження ботулізмом

 

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 год після споживання зараженої їжі. Водночас симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 год) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

За найменшої підозри на отруєння ботулізмом слід негайно звернутись до медичного закладу.

Поділитись

Новини по темі: