26 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Вивчаємо англійську за фільмами: корисні ресурси та лайфхаки від викладачок приватної школи в Житомирі

Вивчаємо англійську за фільмами: корисні ресурси та лайфхаки від викладачок приватної школи в Житомирі

  • Фото: скриншот сайту moviesjoy.plus
  • 26 липня, 2023 18:00

Незабаром ВР України розглядатиме законопроєкт №9432 «Про застосування англійської мови в Україні», який закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування. Отож, саме час підтягнути свої знання іноземної.

Одним з ефективних інструментів вивчення англійської мови є перегляд фільмів мовою оригіналу. Це допомагає поповнити словниковий запас, вивчити цікаві розмовні фрази та жарти, а також тренує сприйняття мови на слух.

Викладачі школи англійської мови WinWin Анна та Марина поділились секретами вивчення англійської мови за фільмами.


Фото: WinWin Education

Марина одразу наголошує, що вивчити англійську мову з нуля за фільмами неможливо. Це гарний помічник за наявності певного рівня знань, хоча б початкового.

Ресурси для вивчення англійської мови за фільмами

Серіал «Extra»

«Я раджу починати зі спеціально розроблених фільмів та серіалів для навчання», — каже Марина.

Одним із кращих варіантів для початківців є перегляд серіалу «Extra». Це популярний для вивчення мови серіал, який представлений у різних країнах різними мовами, налічує кілька десятків серій та відзначається простотою сприйняття. Серіал легко знайти за допомогою пошукової системи.

«Також в інтернеті є завдання та вправи до цього серіалу. Вони допомагають потренувати вокабуляр та перевірити загальне і детальне розуміння епізоду», — каже викладачка.


Фото: samorozvytok.info

Сайт PlayPhrase

На сайті зібрана величезна кількість уривків з фільмів з певною фразою. Це допомагає краще зрозуміти ситуації, в яких вживається фраза та натренувати сприйняття і відтворення англійської вимови.

Достатньо вбити фразу, котра зацікавила, в пошукове поле, і сайт видасть всі можливі варіанти її вживання у фільмах.


Фото: скриншот з сайту PlayPhrase

Speechyard

На даному ресурсі можна не лише переглядати фільми та серіали, але й заводити власний словник з новими словами, тренувати їх за допомогою цікавих завдань, спілкуватись з іншими учнями та закріпити знання.

Окреме місце посідають матеріали з граматики, завдяки яким студент матиме змогу підвищити свій рівень та ефективно застосовувати вивчені фрази у різних часах та граматичних формах.


Фото: скриншот з сайту Speechyard

Moviesjoy.plus

На сайті можна безкоштовно переглядати фільми, серіали, онлайн-трансляції. За необхідності є можливість підключення субтитр для вивчення невідомих слів та виразів.


Фото: 
Moviesjoy.plus

Як дивитись фільми для вивчення англійської

Викладачки наголошують, що фільми не повинні бути основним інструментом вивчення мови, тому що в такому випадку вони будуть неефективні. За наявності ж певної бази, у якості цікавого засобу вивчення нових слів та фраз, фільми в оригіналі є чудовим варіантом.

Також перегляд фільмів англійською допомагає покращити сприйняття іноземної мови на слух. Таким чином, після прослуховування відеоряду мовою оригіналу студенту буде легше спілкуватись з носіями мови, вона не буде здаватись настільки складною та незрозумілою. 

«При вивченні англійської за фільмами не варто виділяти цьому заняттю більше 20 хвилин на день, тому що далі мозок перевтовлюється і перестає сприймати нову інформацію», — наголошує Анна.

Як Марина, так і Анна не рекомендують переглядати фільми англійською мовою із субтитрами.

«Краще переглядати без субтитр, намагатися сприймати мову на слух. Якщо ж якесь слово чи фраза незрозуміла, варто повернутись назад, увімкнути субтитри і переглянути правопис, попрацювати з перекладом», — наголошує Марина.

Також вона підкреслює, що субтитри повинні бути англійською для будь-якого рівня.

За бажання дивитись фільм із субтитрами, Анна рекомендує переглядати епізод три рази: без субтитрів, із субтитрами і знову без.

Знавцям англійської мови на високому рівні потрібно переглядати незнайомі фільми та серіали. Початківцям же спеціалісти радять переглядати вже знайомі та навіть улюблені фільми (без субтитрів). Це допоможе знизити рівень стресу та зрозуміти те, про що говорять головні герої.

Якщо говорити про заведення словника та запису до нього нових слів із кіно, то такий спосіб буде ефективним не для всіх. Ця система працює для дуже вмотивованих та відповідальних студентів. Більшість же залишає свої записи в столі та забуває про них.

Допоможе запис слів і людям, які краще сприймають інформацію візуально і їм важливо прописати слово чи фразу для запамʼятовування.

«Потрібно шукати комфортний формат конкретно для себе», — каже Марина.


Поділитись

Новини по темі: