З 19 до 25 травня в Україні проходить Національний тиждень безбар'єрності. У Житомирі особливу увагу приділяють розвитку інклюзивної освіти та створенню доступного середовища для дітей.
Про це інформує пресслужба міської ради.
У Житомирській міській територіальній громаді функціонує 45 закладів дошкільної освіти (ЗДО), з яких 30 працюють з інклюзивними групами. На сьогодні у таких групах виховується 271 дитина з особливими освітніми потребами (ООП) на підставі рішень інклюзивно-ресурсного центру та заяв батьків.
У садочках Житомира функціонує 120 інклюзивних груп, у яких працює 98 асистентів вихователів:
- 36 асистентів у групах для дітей молодшого дошкільного віку,
- 33 — у групах середнього віку,
- 29 — у групах старшого дошкільного віку.
Для ефективного навчання та розвитку дітей з ООП у 43 дитячих садках облаштовано ресурсні кімнати, а в закладах №3 та №35 — ресурсні куточки.
Житомирський спеціальний заклад дошкільної освіти №59 працює як центр підтримки для таких дітей, де функціонує 8 груп для 70 вихованців.
Окрім цього, у дошкільних навчальних закладах Житомира облаштовано три кабінети масажу й лікувальної фізкультури та один офтальмологічний кабінет.
«Розвиток ресурсних кімнат, спеціальних груп і фахової підтримки педагогів — це результат цілеспрямованої роботи, спрямованої на створення рівних можливостей для всіх дітей», — говорить секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська.
У закладах загальної середньої освіти функціонують інклюзивні класи. На сьогодні у 34 загальноосвітніх закладах навчається 598 учнів з особливими освітніми потребами.
Нагадаємо, що у січні у садочках міста створено 117 груп для дітей з особливими освітніми потребами.