30 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • У Житомирі відкриють профільні та наукові ліцеї, а до старших класів приймуть після тестування

У Житомирі відкриють профільні та наукові ліцеї, а до старших класів приймуть після тестування

  • Фото: Мережа
  • 8 квітня, 2024 18:11

У Житомирській громаді йде процес формування ефективної мережі профільних ліцеїв. Трансформація старшої школи у профільну, що відбувається в освітній сфері, має завершитися до 2027 року, повідомили у пресслужбі міської ради.

Планується, що таких закладів у Житомирі буде п'ять: два наукових ліцеї, ліцей №1, ліцей №12 та ліцей №25.

"Профільна школа — це 10, 11, 12 класи. 2027 рік стане початковим етапом у розвитку профільної школи, що передбачає освітня реформа", — говорить Марія Місюрова, заступниця міського голови.

Діти, які сьогодні закінчують шостий клас, після 9-го — стоятимуть перед вибором:  вступати до коледжу чи ліцею профтехосвіти або ж здобувати освіту у  профільному ліцеї. У старшу профільну школу необхідно буде здати тестування.

"У дітей має бути середній бал не менше 9-ти. Буде відбір", — каже Світлана Ковтуненко, заступниця директора департаменту освіти міської ради. Вона пояснює, чому саме такі заклади обрали для старшої профільної школи:  "Два наукових ліцеї є  стабільними з хорошими результатами. Ліцей №1 має високий рейтинг в Україні — 24 місце, та він невеликий —  на 360 дітей. В майбутньому цей заклад плануємо розширити. На базі ліцею № 25 функціонуватимуть як гімназія, так і профільна школа. А ліцей №12 матиме гуманітарний профіль".

Останній заклад обрали з огляду на зручне розташування та потужний кадровий склад.

Цього навчального року до ліцею №12 не набиратимуть першокласників. А діти, що наразі закінчують перший клас, через три роки перейдуть до п'ятого. І таким чином вивільнять початкову школу, готуючи заклад освіти до переформатування.

Майбутні першокласники, що проживають на території обслуговування цієї школи, мають змогу записатися у ліцеї №23 та №21. Сюди ж будуть працевлаштовані й вчителі початкової ланки зазначеного  закладу. 

З 1 вересня 2025 року у ліцеї №12 запустять пілотування профільної старшої школи. До цього часу мають визначитися з остаточною стратегією закладу.

Поділитись

Новини по темі: