10 січня, 2025
Ми в соцмережах

У Житомирській області у межах Програми з відновлення України погоджено 12 важливих проєктів

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 27 листопада, 2024 9:56

26 листопада в рамках робочого візиту Житомирщину відвідала делегація Європейського інвестиційного банку, ПРООН та представництва Європейського Союзу в Україні.

Про це повідомляє очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

"Разом з головним радником Європейського інвестиційного банку Вайолейн Сільвестро фон Камеке, очільницею Регіонального центру Східної Європи ЄІБ Крістіною Мікуловою та заступником постійного представника ПРООН в Україні Христофоросом Політісом ознайомились з ходом будівельних робіт на двох об’єктах, які реалізуються на Житомирщині в рамках Програми відновлення України за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що перший об’єкт – це нове дитяче інфекційне відділення, створене на базі одного з корпусів обласного протитуберкульозного диспансеру.

"Цей проєкт був розпочатий нами ще до війни, але повномасштабне вторгнення росії змусило нас, зупинити роботи. Однак завдяки плідній співпраці Житомирської обласної військової адміністрації з Європейським інвестиційним банком, Європейським Союзом, Програмою розвитку ООН та Міністерством  розвитку громад та територій нам вдалося повністю завершити зовнішні та внутрішні роботи в будівлі нового інфекційного відділення. Найближчим часом туди буде встановлення усе сучасне медичне обладнання. Загалом тут зможуть лікуватися понад 1200 маленьких пацієнтів на рік", - повідомив Бунечко. 

Ще один медичний заклад, який буде модернізовано на Житомирщині за підтримки Європейського інвестиційного банку – лікарня №2 ім. Павлусенка.  Цей проєкт обласна адміністрація реалізує у синергії з містом. Тут ведуться ремонтні роботи у  відділення екстреної допомоги та операційному блоці хірургічного корпусу.

Під час огляду об’єктів представник Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) зазначив, що за підтримки уряду ФРН нове дитяче інфекційне відділення на Житомирщині отримає сонячні панелі, що значно підвищить автономність забезпечення медзакладу електроенергією. А представники організації Залізна країна Юлія Єлістратова та Віктор Сокуренко передали для потреб закладу сертифікат на придбання системи зворотного осмосу для очищення води.

Загалом у Житомирській області у межах Програми з відновлення України погоджено 12 важливих проєктів, серед яких 4 заклади освіти, 4 заклади охорони здоров’я, 3 об'єкти з водопостачання та водовідведення, а також сучасний Центр надання адміністративних послуг. На їх реалізацію у 2024 році передбачено понад 300 мільйонів гривень із державного бюджету, отримані від Європейського інвестиційного банку.

"Найбільш пріоритетними наразі є реконструкція будівлі у Зарічанах під житло для внутрішньо переміщених осіб, а також реконструкція військового шпиталю у Бердичеві. Реалізація проєктів відновлення має велике значення для забезпечення належного рівня надання соціальних послуг в наших громадах, створення умов для більш швидкої адаптації внутрішньо переміщених осіб, повернення наших громадян, які перебувають у безпечних місцях за кордоном", - зазначає очільник Житомирської ОВА.

Відновлення країни — це складний і довготривалий процес. Лише на Житомирщині внаслідок дій росіян зруйновано чи пошкоджено 4840 об’єктів.  Але саме завдяки таким програмам та підтримці, яку ми отримуємо, відновлення стає можливим.

Поділитись

Новини по темі: