У Бердичівському районі з початку року зареєстровано 10 випадків захворювання тварин на сказ.
У середу, 14 травня, відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній військовій адміністрації під головуванням начальника адміністрації Людмили Димидюк. На порядок денний було винесено лише одне питання — епізоотична ситуація щодо поширення сказу серед тварин на території Бердичівського району. З огляду на важливість і актуальність проблеми, на засідання також запросили голів територіальних громад району.
Про це повідомляє пресслужба Бедичівської РВА.
З інформацією про загальну ситуацію у регіоні виступив начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков. За його словами, станом на 1 травня на території району з початку року зареєстровано 10 випадків захворювання на сказ. Більшість із них пов’язані саме з домашніми тваринами — це собаки, один кіт та один бичок.
Попри те, що ситуація загалом контрольована, кількість випадків не зменшується і залишається на рівні минулого року, — констатував Валерій Биков. Він зазначив, що збудник сказу передається домашнім тваринам від диких м’ясоїдних, які наближаються до населених пунктів у пошуках їжі. Ускладнює ситуацію той факт, що багато господарів відмовляються вакцинувати своїх улюбленців, хоча вартість цієї процедури, яку проводять ветеринарні фахівці, становить трохи більше ніж 50 гривень.
Минулого року вдалося отримати дозвіл на відстріл диких хижих тварин — зокрема, лисів, які є основними переносниками сказу. Проте нині, у період появи нових виводків, виникла необхідність у проведенні весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Відповідно до рішення комісії, заходи з розкладання пероральної вакцини проти сказу будуть проведені з 16 по 18 травня на території мисливських угідь району — з розрахунку 25 доз на 1 кв. км. До виконання завдань планується залучити 46 бригад, до складу яких увійдуть представники органів місцевого самоврядування, єгері та фахівці ветеринарної медицини.
«Це не є новим для Бердичівського району. Подібні заходи ми з вами проводимо двічі на рік — навесні та восени, щоб мінімізувати ризики, які можуть створити хворі на сказ тварини для місцевих жителів. Раніше пероральну вакцинацію здійснювали шляхом розповсюдження з повітря, але в умовах воєнного стану це неможливо. Тому зараз ми залучаємо спеціальні наземні бригади. Дякую головам територіальних громад Бердичівського району за розуміння та підтримку. Ми всі усвідомлюємо, що сказ — смертельна й надзвичайно небезпечна хвороба. Тому краще вжити профілактичних заходів зараз, ніж потім боротися з наслідками», — зазначила начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк.
Нагадаємо, що На Бердичівщині проведуть весняну кампанію проти сказу.
Раніше писали, що Скажена кішка покусала дитину у громаді на Житомирщині: впроваджено локальний карантин.