14 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

«Прогнозуємо різні ситуації і малюємо різні моделі», – Віталій Бунечко про прогноз на зиму для Житомирщини

  • Фото: Главком
  • 14 жовтня, 2024 20:02

Начальник Житомирської ОВА дав широке інтерв'ю столичному виданню.

Публікуємо фрагмент.

Вашому регіону вдалося уникнути масштабних відключень електрики, як в інших областях, особливо в сусідній Київській. Чим ви пояснюєте цей феномен, бо всі ж підпорядковуються лімітам «Укренерго»?

Ми цього досягли тільки за рахунок фаховості. Хтось звинувачував нас в тому, що ми некоректно виключаємо світло, але відключення у нас відбувалися, як і у всій Україні. Дуже багато претензій в інших областях виникали тому, що не витримувалися графіки. А ми дуже жорстко слідкували за цим: якщо було написано, що світла не буде з 14 до 16 години, то його стільки і не було, а не, скажімо, з 13 до 17...

Наші підприємства вимикали електрику, аби споживачі на Київщині, зокрема моя мама, були зі світлом.

Але ж в інших областях графіки порушувалися не через те, що хтось просто забув увімкнути рубильник.

Згоден, але й людський фактор відіграв дуже суттєву роль. Наведу приклад, коли у нас був обрив на лінії, бригади не доїхали і 20 годин не було світла в одному населеному пункті. Так люди десь відшукали мій номер телефону і я з’ясовував, що, дійсно, бригада не знайшла той обрив, розвернулася назад, потім поламалася машина… Про це просто ніхто не знав на рівні керівництва, як тільки все з’ясувалося, за 45 хвилин все відновили. Тому небайдужість багато що значить. Тут і керівництво нашого обленерго треба похвалити, і свою роль не буду применшувати: я був комунікатором з тим же «Укренерго», Міненерго, Держенергонаглядом. Міські голови також чітко дотримувались підходів до відключення світла. Через це все Житомирщину і називали регіоном, який не відключається.

Просто ваша ситуація особливо різко контрастувала з сусіднім столичним регіоном. Житомирська область іноді «дотувала» електроенергією Києву, в якого були великі проблеми під час блекаутів. Чи готова ваша область поновити таку підтримку з настанням холодів? Може, є якийсь окремий план з цього приводу чи це було ситуативно?

Окремого плану точно немає, але ми завжди підставляли плече. І за першим покликом наші підприємства вимикали електрику у себе, щоб споживачі в Київській області (зокрема, моя мама, яка там живе) отримували світло трішки довше, аніж по кілька годин на добу.

Так само, коли Харків вперше потрапив під удар по енергетичній інфраструктурі, яка була фактично вся знищена в регіоні, наші громади віддали туди генератори різної потужності. Ми розуміли, що для Харкова це було питанням виживання. У нас ці генератори були в резерві, ми їх готували собі на зиму і вже той запас відновили. Також ми постійно підтримуємо Донецький регіон. Ми не можемо бути кожен сам за себе, бо тоді просто не виживемо.

До речі, коли почалися останні великі відключення, Харків непогано себе почував у порівнянні з багатьма іншими регіонами.

Коли ми привезли до Харкова генератори, я був в захопленні від цього міста-героя. Парк Центральний (колишній Горького) – взагалі окрема тема. Я справді кайфонув від того, наскільки він правильний, і потім, коли ми на каву поїхали на Сумський ринок, мене так потішило, що в кварталі від самого центру, де постійно «прилітає», можна випити смачну каву і скуштувати випічку. І все це під роботу генераторів з усіх боків. Я в захваті від стійкості харків'ян, які продовжують в таких умовах працювати, сплачувати податки і просто підтримувати один одного.

Ви зараз для мешканців свого регіону можете дати якийсь прогноз на зиму, чого їм чекати?

Ми всі, зокрема, наші теплокомуненерго зі свого боку, робимо все, щоб захистити нашу енергетичну інфраструктуру. Але важко спрогнозувати, наскільки підступним буде ворог. Прогнозуємо різні ситуації і малюємо різні моделі. Можу сказати: ми обов'язково переможемо і пристойно пройдемо будь-які виклики.

Поділитись

Новини по темі: