20 лютого, 2025
Ми в соцмережах

Чотири випадки переохолодження зафіксовано на Житомирщині

  • Фото: ілюстративне
  • 18 лютого, 2025 12:31

За добу станом на 09:00 на Житомирщині зафіксували чотири випадки переохолодження. За весь період спостереження цього осінньо-зимового сезону підтверджених випадків смерті від переохолодження не було. Загалом із пониженням температури випадки переохолодження почастішали.

Про це розповів медичний директор "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Житомирської обласної ради Віктор Гриньов, передає Суспільне.

За його інформацією, за минулу добу було чотири виїзди бригад екстреної медичної допомоги на випадки переохолодження людини. Одному пацієнту допомогу надали на місці, трьох доставили до лікарень.

Віктор Гриньов розповів, що фіксація випадків переохолодження ведеться щороку в період з 15 жовтня по 15 квітня. Починаючи із жовтня минулого року і до 18 лютого станом на 09:00 на Житомирщині зафіксували 91 випадок переохолодження. 82 людини були доставлені до лікувальних заходів.

Підтверджених секцією судово-медичної експертизи фактів смерті, пов'язаної з переохолодженням, за цей період не зареєстровано. Тоді як в минулому було декілька десятків, сказав медичний директор Центру екстреної медичної допомоги.

"Якщо брати статистику по громадах, то найбільше випадків переохолодження цього року на Попільнянщині, на другому місці — Малинська громада, на третьому місці — Брусилівська громада. Є поодинокі випадки по іншим громадам області", — сказав Віктор Гриньов.

З його слів, 80 відсотків всіх випадків переохолодження пов’язані із вживанням алкоголю та інших психоактивних речовин. Також є поодинокі випадки, коли переохолодження отримували люди, які потребують сторонньої допомоги і які протягом тривалого часу перебували в неопалювальному помешканні.

Щодо випадків обмороження, то, за словами меддиректора, вони фіксували лише поодинокі випадки.

"Для того, щоб встановити факт одмороження і наслідки дії холоду до стану обмороження, це треба тривалий період наглядати за пацієнтом. Тобто його зігріти, подивитися, наскільки холод вразив тканини. У нас немає такої можливості, тому що у нас спілкування з пацієнтом десь максимум година. А вже спостереженням за подальшим станом організму проводять в лікувальних закладів, куди ці пацієнти були доставлені", — сказав Віктор Гриньов.

Правила безпеки

 

Міністерство охорони здоров'я України на офіційному сайті прописало основні правила безпеки під час низьких температур, щоб уникнути переохолодження та обмороження:

  • одягатися тепло та багатошарово, "правильний" зимовий одяг складається із трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани).
  • взуття з товстою підошвою;
  • захищати відкриті ділянки шкіри: вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;
  • не носити тісний одяг та взуття;
  • перед виходом на вулицю поїсти висококалорійне, загалом пити достатньо рідини;
  • щогодини заходити в тепле приміщення;
  • робити вправи для рук або ніг, рухати пальцями, аби посилити кровообіг;
  • Не вживати алкоголь, відмовитися від куріння;
  • Не торкатися металу і не одягати металеві прикраси.
Поділитись

Новини по темі: