10 липня, 2025
Ми в соцмережах

Бердичівський спортивний ліцей підпорядкують військовому інституту: рішення облради та думки сторін

  • Фото: Олена Кучмій та Журнал Житомира
  • 10 липня, 2025 12:44

Сьогодні, 10 липня, під час сесії Житомирської обласної ради розглядали питання про внесення змін у рішення про передачу майна Бердичівського обласного спортивного ліцею в державну власність. Усе для того, аби створити там військовий ліцей, підпорядкований Житомирському військовому інституту. 

Це рішення ухвалили на сесії ще в квітні, втім батьки та учні самого закладу неодноразово виступали проти його закриття

Перед сесією вони зібралися під стінами облради з плакатами.

Перед голосуванням представниця робочої групи Бердичівського спортивного ліцею Ірини Чумак закликала депутатів не реорганізовувати ліцей.

«Сьогодні ми зібралися з дітьми під стінами облради з проханням про те, щоб ви залишили спорт. Багато дітей хочуть навчатися і діти, які закінчили сьомий клас, запитують нас, чому немає набору. Ці діти зробили вибір розвиватися в Україні, і сьогодні не можна забрати в них цю можливість», — сказала Ірина Чумак.

Депутатка облради Наталія Онуфрієнко зазначила, що не проти того навчального закладу, який там планують створити, але вважає, що він не має бути в центрі Бердичева. Також вона закликала подумати про майбутнє спортсменів, які нині навчаються в ліцеї.

«Не у всіх дітей буде можливість перейти до житомирського спортивного ліцею, адже деяких позицій там немає. У нас на сьогоднішній день немає процедури, як мають ці діти навчатися, які сьогодні перше місце взяли в Україні, четверте в Європі, і все інше», — зазначила депутатка.

Депутат Сергій Крамаренко зазначив, що питання захисту суверенітету та території держави в умовах триваючої війни.

«Ми приймаємо сьогодні програму про національний спортив. Ми готові до цієї боротьби, і вона включає, зокрема обудову мережі закладів, які готують військових. У нас є ця потреба на десятиліття вперед», — сказав Сергій Крамаренко.

Андрій Слюсаренко, начальник Житомирського військового інституту, якому і хочуть підпорядкувати Бердичівський спортивний ліцей, розповів про те, як працюватиме заклад та що буде з педагогами та тренерами. 

«Станом на сьогоднішній день Житомирським військовим інститутом проведена відповідно проєктна робота в частині, що стосується погодження організаційно-штабної структури ліцеїв. Він буде нараховувати 91 чоловік, це будуть працівники. Станом на сьогоднішній день це кількість складає 60 чоловік. Тобто ми хочемо забрати всіх наукових, всіх викладачів, вчителів, які сьогодні підтримують загальний освітній блок. Ми хочемо також забрати всіх тренерів, які мають відповідний досвід. У складі інституту вже є 20 науково-педагогічних працівників, які є фахівцями з фізичної культури та реабілітації, а також заслужені тренери», — розповів Андрій Слюсаренко. 

Новий військовий ліцей, аналогічний ліцеям у Червонограді та ліцею Богуна, планує приймати учнів після 7-го та 9-го класів. На початковому етапі кількість вихованців становитиме 200 осіб, з подальшим збільшенням до 400 осіб. За словами начальника, діти у ліцеї отримають повноцінну загальну середню освіту, належну фізичну підготовку та військово-професійну орієнтацію. Випускники матимуть можливість вступати до Житомирського військового інституту або інших закладів сектору безпеки і оборони, а також до цивільних вищих навчальних закладів України.

Раніше Журнал Житомира писав, що батьки та учні Бердичівського спортивного ліцею проти реорганізації закладу.



Поділитись

Новини по темі: