6 червня, 2025
Ми в соцмережах

Батьки та учні Бердичівського спортивного ліцею проти реорганізації закладу

  • Фото: Олена Кучмій для Суспільного Житомир
  • 5 червня, 2025 12:23

Бердичівський обласний спортивний ліцей реорганізують — заклад передали на баланс Міністерства оборони України. Ліцеїстам повідомили, що їм потрібно буде знайти собі інший заклад для навчання. Учні та їхні батьки проти такого рішення, пише Суспільне.

30 травня 2025 року відбувся випуск 23 ліцеїстів Бердичівського обласного спортивного ліцею. Тетяна Гаврилова, мама восьмикласника, розповіла кореспондентам Суспільного, що це останній випуск у спортивному ліцеї. За її словами, 26 квітня 2025 року на батьківських зборах представники обласного департаменту освіти повідомили про реорганізацію закладу.

«Був представник департаменту освіти Житомирської ОВА і було оголошено, що 30 травня ліцей закривається — дітям треба шукати нові навчальні місця. Коли ми почали дізнаватися інформацію, ми знайшли протоколи комісій про те, що було прийняте рішення про передачу майна до Держмайна України і про подальшу його передачу до іншого міністерства», — розповіла Тетяна Гаврилова.

За словами мами ще одного учня Алли Костюк, батьки ліцеїстів проти такого рішення. Сама вона разом із сином вже стомилася від постійних змін навчальних закладів.

«Ми навчалися у 8 школі, де не було укриття. Перейшли на навчання у Скраглівку, оскільки живемо неподалік. Рік відходили, а коли побудували сховище, знову вирішили перейти у 8 школу. Втім, оскільки син грає у футбол, ми його перевели в спортивний ліцей. Моя дитина просто в захваті від навчання. Аж тут нам кажуть, що все — це останній рік. Просто кинули цих дітей», — говорить Алла Костюк.

«Ми самі з Бердичівського району. Син ходить сюди із задоволенням — і оцінки підтягнув, і характер змінився. Переживає тепер, бо йому лишився один рік — 11 клас. І куди тепер?» — розповідає мама ще одного ліцеїста Ольга Фещук.

Зі слів Тетяни Гаврилової, у ліцеї і батьків, і учнів влаштовував режим роботи та підхід до навчання у спортивному ліцеї, оскільки діти цілий день були під наглядом, нагодовані і займалися улюбленою справою — тим чи іншим видом спорту. Учнів були задіяні з восьмої години ранку до сьомої години вечора. Освітній процес врівноважувався ранковими та вечірніми тренуваннями. Іногороднім забезпечували п'ятиразове харчування, місцевим — триразове.

«Я до цього займався спортом також і хотів далі розвиватися, і мені сказали що є такий спортивний ліцей. Вчителі, тренери — всі просто супер. Можуть підтримати. Гарне навчання. На початку було важко, звісно, не звик просто, а потім усе було добре», — говорить випускник спортліцею у Бердичеві Володимир Забродський.

Ще один випускник цього ліцею Ілля Бахарєв розповів, що ліцей виховав у ньому наполегливість, силу духу та командний дух.

«Не знаю, чи набирати на наступний навчальний рік учнів. На сьогоднішній день у нас нараховувалося 103 учні, випустили ми 23 випускники — учнів 11 класу, наших вихованців. Педагогів у нас 40 людей», — сказала виконувачка обов’язків директора Бердичівського обласного спортивного ліцею.

Мама ще одного випускника ліцею Тетяна Христинюк говорить, що через самоліквідацію закладу Бердичів залишиться без своїх спортивних команд.

«Дуже шкода, що наших дітей отак-от не поважають. Нам не дають конкретної відповіді, ми не знаємо, куди нам рухатися і що нам робити далі. На даний момент у мене там відучився старший син, і туди хоче вступати молодша дитина. Я не розумію, можу я її туди пустити чи не можу, бо жодних гарантій ніхто не дає. Дуже шкода, що діти розвивалися з 8 років, вони займалися спортом і йшли до своїх цілей, а зараз їх пропонують просто повернути до своїх шкіл. Ми хочемо навчатися у Бердичівському спортивному ліцеї», — сказала Тетяна Христинюк.

Батьки зверталися у Міністерство молоді та спорту України — їм відповіли, що матеріальну базу передали Фонду держмайна, а фонд — Міністерству оборони України.

Батьки учнів і працівники спортивного ліцею зустрілися із заступницею начальника Житомирської ОВА Наталією Остапченко, щоб отримати роз'яснення стосовно подальших дій.

«Рішення про ліквідацію немає. Ми просто можемо вам рекомендувати обрати сьогодні вже будь-який інший заклад. Ви повинні чесно сказати батькам: "я не знаю, заклад знаходиться в стадії реорганізації". Скоріш за все, і це не таємна інформація, там з 1 вересня буде військовий ліцей. Так і говоріть батькам. Батьки мають прийняти для себе рішення разом з дитиною — хоче дитина навчатися на військовій спеціальності в цьому ліцеї в Бердичеві або ж продовжить спортивне навчання в Житомирській дитячо-юнацькій спортивній школі, чи обере будь-який інший заклад. З персоналу керівник пообіцяв усіх працевлаштувати», — поінформувала Наталія Остапченко.

Поділитись

Новини по темі: