У межах проєкту «Стріха», де збирають історії українців, які повертають до життя старі українські хати, представили і «Поліську хату». Експедиція побувала в селі Городське, аби зафільмувати архаїку Полісся, а ще поспілкувалися із засновницею, що зберігає і популяризує автентичну архітектуру краю.
Про це йдеться в сюжеті Ukraїner.
Тип побудови та планування поліської хати дуже древній. Етнографи посилаються на матеріали розкопок, які засвідчують тисячолітні традиції будівництва на Поліссі, - йдеться в лонгріді проєкту.
Художниця з Житомира, шкільна викладачка образотворчого мистецтва Інна Величко започаткувала в селі Городське біля Коростишева культурно-мистецький центр «Поліська хата». П’ятнадцять років тому вона разом із друзями-художниками шукали в селі хатину, в яку можна було би приїжджати на мистецькі пленери.
Коли знайшли підхожу, власник вирішив її подарувати митцям заради збереження автентики.
Хата має вже 120 років. Побудував її предок останнього власника Іван Романюк, який служив у царському флоті. Повернувшись додому, він звів собі типову для Полісся хату. Під одним дахом там є все, що потрібно для життя й господарювання: житлова кімната, сіни, комора і хлів. Таку дерев’яну хату за потреби можна було розібрати, покласти на вози та перевезти в інший регіон.
Більше про архітектурну спадщину і традиції півночі України у відео: