26 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Шахраї знали всі анкетні дані: на Житомирщині у чоловіка з картки зникло 40 тис грн, а ще в однієї жительки - майже 50 тис грн

Шахраї знали всі анкетні дані: на Житомирщині у чоловіка з картки зникло 40 тис грн, а ще в однієї жительки - майже 50 тис грн

  • Фото: ілюстративне
  • 12 жовтня, 2023 20:18

11 жовтня до поліції звернувся місцевий житель із повідомленням про ошуканство. Він розповів, що йому зателефонував незнайомець та, назвавшись працівником служби безпеки банку, повідомив, що на його картку здійснено кібератаку. Для того, аби її захистити, необхідно було назвати останні 4 цифри платіжного засобу. 

Про це повідомляє Звягельський районний відділ поліції.

"Чоловік погодився та виконав умови. Потому у телефонній розмові він повідомив і пін-код. Згодом, зайшовши у мобільний додаток, виявив, що з його рахунку зникли понад 40 тисяч гривень. Правоохоронцям заявник розповів, що був упевнений, що розмовляє зі справжнім працівником банку, адже той знав усі його анкетні дані. Про подібну ситуацію поліцейським повідомила і 39-річна жителька Звягеля. До неї також зателефонував незнайомець та розповів, що хтось намагається зняти кошти з її рахунку.  Для того, аби зберегти гроші, їх необхідно було переказати на новостворену картку, номер якої надійшов у смс-повідомленні за кілька хвилин. Тож через власну довірливість жінка втратила майже 30 тисяч гривень", - повідомили в поліції.

А 33-річній жительці Брониківської громади «працівник банку» розповів, що необхідно змінити пароль, адже хтось намагається отримати доступ до її рахунку. Вона погодилась та створила новий пін-код у застосунку, а згодом виявила, що з її картки було знято майже 50 тисяч гривень. 

Нині відомості про події внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство), у рамках яких правоохоронці встановлюють причетних до злодіянь осіб. 

Водночас поліцейські закликають громадян бути більш обачними у користуванні банківськими картками: ніколи й нікому не повідомляйте коди доступу до ваших рахунків, паролі, що надходять в смс-повідомленнях, а також не розголошуйте особистих відомостей невідомим особам та на сторонніх ресурсах. Будьте розсудливими та обережними. Пам’ятайте, що працівники банку не запитують конфіденційних відомостей ваших карток.

Поділитись

Новини по темі: