Безліч негативних аспектів впливають на здоров'я людей, і надмірне навантаження є одним із них. Це може включати підняття тяжкості, розтягнення м'язів, тривале перебування в некомфортній позі та безліч інших факторів, які можуть викликати проблеми, такі як грижі, зміщення хребців, розтягнення спинних м'язів та багато іншого. Бандаж (від франц. bandage - бинт, пов'язка) - це спеціальний еластичний пояс, що використовується для підтримання правильного положення передньої черевної стінки (актуально в до та післяпологовий період, при грижі та деяких інших захворюваннях внутрішніх органів), при розтягуваннях, м'язовому болі тощо д. Залежно від типу, чи то бандаж на коліно бандаж може одягатися на різні частини тіла.
У деяких конструкціях бандажів використовуються металеві пластини, пружини та пелоти (різні форми металевих пластин, обшитих м'якими подушечками).
Існує три види бандажів за рівнем жорсткості:
- з максимальною підтримкою та захистом – бандажі цієї категорії мають напівжорсткий каркас, вбудований контрфорс – гумове, гелієве або силіконове кільце, оснащені тривісними шарнірами та спицями зі спеціальної медичної сталі. Для кращої фіксації використовуються шнурування, ремені або еластична стрічка. Застосовуються при тяжких травмах та серйозних розтяганнях, у післяопераційний період;
- з посиленим захистом - таким бандажам підвищену міцність надають планки або спиці з медичної сталі, їх часто використовують при хронічних захворюваннях суглобів, артритах та запаленнях, м'язових болях для додаткової підтримки скелета;
- з підтримкою середнього ступеня - такі бандажі не мають додаткових вставок і є еластичним поясом, який щільно прилягає до суглоба, забезпечує фіксацію, зберігає тепло і покращує кровообіг. Вони часто використовуються, коли лікування важких травм вже досягло позитивного ефекту, а також як профілактика травм, вивихів та розтягувань.
Залежно від призначення розрізняють такі типи бандажів
Післяопераційні бандажі – використовуються після операції на черевній порожнині для зниження навантаження на шов, що знижує ризик виникнення гриж та ускладнень після операції. Підтримуючий ефект бандажів досягається завдяки пружності та еластичності матеріалу. Компресія матеріалу дозволяє рівномірно розподіляти тиск внутрішніх органів на черевну стінку, що забезпечує стабільність рубця, що формується, і створює сприятливі умови для процесу загоєння. Разом із носінням бандажів часто призначають гімнастику та масаж м'язів живота, оскільки тривале використання бандажів послаблює черевні стінки. Післяопераційні бандажі надягають на талію та фіксуються контактною стрічкою (липучкою), а також стягуються розтяжкою за необхідності. Рекомендується надягати бандаж на спідню білизну. Час носіння бандажу становить від 1 до 8 годин на добу.
Крім перерахованих типів бандажів, існують інші, такі як:
- бандажі для спини, призначені для підтримки поперекового відділу хребта та корекції постави;
- спортивні бандажі, які забезпечують підтримку суглобам та м'язам під час активних занять спортом чи фізичної роботи;
- грудні та реберні бандажі, які використовуються для стабілізації грудної клітки після травм або операцій;
- опорні бандажі для верхніх кінцівок
Де можна придбати якісний бандаж?
Якісний бандаж можна придбати в аптеці або магазині, що спеціалізується на продажі ортопедичних товарів та компресійний трикотаж, без рецепта від лікаря. Однак рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем заздалегідь, щоб отримати рекомендації щодо вибору ступеня жорсткості бандажу або корсету, що підходить для вашого випадку.
Зазначимо, що в інтернет-магазині «OrtoMed» також надаються консультації: наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші питання, пов'язані з вибором та особливостями потрібного вам бандажу.
Після консультації з лікарем завітайте до нашого магазину в Житомирі, де представлений широкий асортимент бандажів на ваш вибір!