18 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Реєстрація та сертифікація БАДів в Україні: правові тонкощі

  • 24 листопада, 2023 13:45

У світлі усіх за та проти поширеній продукції дієтичних добавок, себто БАД (біологічно активних добавок) варто визнати, що перед тим як потрапити в дистриб’юцію, проходить непростий шлях правових алгоритмів та дозволів. Як відбувається Реєстрація БАД та чому варто залучитись фаховою допомогою спеціалістів у підготовці документації, з’ясовуємо в лонгріді.

Про дієтичні добавки

Біологічно активна добавка (БАД або як зазначено в українському законодавстві - «дієтична добавка») – це вітамінні, вітамінно-мінеральні або трав'яні добавки. Приймаються окремо та/або в поєднані у формі пігулок, таблеток, порошків, перорально одночасно з їжею або додаються до їжі в межах фізіологічних норм, для додаткового, у порівнянні зі звичайним харчуванням, споживання цих речовин.

БАДи також містять або включають різні речовини або суміші цих речовин, у тому числі:

  •  протеїни, 
  • вуглеводи, 
  • амінокислоти,
  •  їстівні масла, 
  • екстракти рослинних і тваринних матеріалів тощо.

Ці добавки вважаються необхідними або корисними для харчування та загального самопочуття людини. Усі сіль в тому, що ця продукція стоїть на межі харчових продуктів та ліків. Саме тому контроль з дотримання усіх вимог безпеки та якості дієтичних добавок є суворим в Україні.

Тому особливої уваги потребує повний комплект дозвільної документації, маркування та рекомендації для ввезення, реалізації продукції. Правові тонкощі процедури реєстрації БАД розв’язує  Юридична компанія Dextra Law, фахівці котрої мають відповідний досвід та кваліфікацію.

Процедура реєстрації БАД

В процесі реєстрації та сертифікації дієтичних добавків багато аспектів враховуються, включаючи композицію, властивості, безпеку та вимоги до маркування.

З 2015 року в ході реформування системи охорони здоров'я процедура реєстрації БАДів була змінена. Висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на дієтичні добавки не видаються. Їм на зміну прийшли інші документи, що підтверджують якість та безпеку дієтичних добавок, а саме:

  • Протокол лабораторних досліджень на БАД.
  • Узгодження тексту етикетки.
  • Звіт про віднесення продукції до категорії БАДів (дієтичних добавок) та на відповідність добавки українському та європейському законодавству. 
  • Сертифікат відповідності на БАД (дієтичну добавку). 

Окрім цього необхідні документи технічного опису, патентів інтелектуальної власності та виробництва.

Юридична  компанія допоможе отримати всі необхідні документи на БАДи, харчові добавки, дієтичні добавки та продукти для спеціального харчування від розробки технічних умов до визначення коду імпорту/експорту.

Поділитись

Новини по темі: