19 квітня, 2024
Ми в соцмережах

Як взуття зробити більше?

  • Фото: Джерело: https://belsta.ua
  • 20 лютого, 2024 20:15

Сталося те, чого ви найменше очікували: новеньке взуття тисне і здається затісним. Знайома проблема? Це може стати справжнім розчаруванням, особливо якщо взуття придбано для особливої нагоди або за значну ціну. Але не поспішайте засмучуватися! 

У цій статті ми поділимося з вами ефективними способами, як зробити взуття більшим і комфортнішим для носіння. Від простих домашніх хитрощів до перевірених методів — ви знайдете рішення, яке допоможе вашому взуттю стати ідеальним супутником.

Як зробити взуття більше: основні способи

Багато залежить від матеріалу, з якого виготовлені туфлі чи кросівки. 

Найбільше шансів на успіх буде зі шкіряними та замшевими виробами. Якщо все зробити правильно, можна збільшити розмір та повноту практично в будь-якому випадку.

  • Алкогольний спосіб підходить для шкіряного та замшевого взуття. Рекомендуємо зовнішню і внутрішню поверхні виробів щедро натерти горілкою або медичним спиртом, взутися і залишити на ногах на 2-3 години.
  • З допомогою окропу теж можна збільшити розмір шкіряного взуття. Для цього гарячою водою обдати виріб, промокнути, а потім − взути на 2 години. 
  • Щодо спроб збільшити взуття зі штучної шкіри потрібна акуратність та обережність, оскільки моделі можуть потріскатись. Своєрідним інструментом досягнення мети є папір або старі газети, щедро змочені водою і зім'яті. Їх треба щільно вкласти в туфлі чи кросівки та залишити до повного висихання. Якщо потрібно розширити халяву, всередину вкладають пакет з дрібною крупою, залитою водою. Розбухаючи, крупа розширить вузьку частину чобіт, для цього потрібно майже 10 годин.

Наведені способи відомі здавна. Їх використовують у домашніх умовах, а для проведення маніпуляцій потрібні терпіння й акуратність. Ці способи вважаються дієвими.

Як використовувати протяжку взуття для збільшення розміру?

Можна скористатися професійними засобами. Серед них::

  • спеціальний спрей;
  • аерозоль;
  • піна;
  • дерев'яні колодки.

Універсальна піна для розтягування взуття з будь-якого виду шкіри допомагає зробити тісні вироби зручними й комфортними. Балончик з цим безбарвним засобом слід струснути й нанести на проблемні ділянки. Через хвилин 5 оброблену пару слід взути й походити в ній. Якщо відчуття дискомфорту при цьому не зникло, рекомендується повторити процедуру.

Схожу дію має спрей. Його краще випробувати спочатку на невеликій частині черевиків. Якщо не з'явилися розводи, не змінився колір, засіб можна наносити на всю модель.

В комплекті можуть бути пластикові елементи, які допомагають розтягнути модель в проблемних місцях, таких як зона кісточки великого пальця.

Після нанесення спеціального засобу можна у вироби «взути» колодки. Спосіб вважається більш безпечним, оскільки не варто турбуватися про зміну форми, блиску моделі, можливу появу тріщин.

Такий спосіб частіше застосовується в майстернях.

Можна також придбати розтягувач для взуття. Це міцний та багаторазовий аксесуар, виготовлений з поліпропілену та металевих матеріалів. З його допомогою можна розтягнути взуття у 4 напрямках, зробити вищим підйом або збільшити верх.

Як зробити кросівки на розмір більше?

Цей вид взуття добре піддається розтягуванню.

Шкіряні 

Якщо кросівки трохи тіснуваті, їх можна просто розносити. Робити це краще вдома, а виходити в них на невеликі відстані. Якісне шкіряне взуття під час експлуатації здатне розтягуватися і різниця може сягати одного розміру.

Не рекомендується нове спортивне взуття випробовувати на тренуваннях або під час змагань.

Можна також потримати шкіряні чоловічі кросівки над парою, а потім розім'яти їх руками чи обережно побити металевою поверхнею молотка.

Зі штучної шкіри

Для кросівок, виготовлених зі штучної шкіри, можна застосувати касторову олію. Цей засіб потрібно нанести на внутрішню поверхню. Так можна взуття зробити значно м'якшим та податливим.

З текстилю

Ваші улюблені черевики з текстилю чи синтетичної тканини можна зробити більш комфортними з допомогою фена. Після нанесення засобу для розтягування кросівки треба взути на шкарпетки, дати їм достатньо теплого повітря й походити по кімнаті.

Збільшення розміру взуття за допомогою накладних устілок

Їх можна використовувати замість теплих шкарпеток. Клієнти рекомендують надавати перевагу товарам з пористою структурою та здатним поглинати вологу. Добре, якщо вони мають амортизувальну властивість, і це чудово підходить для використання в кросівках чи кедах. Спеціальні устілки також запобігають деформації взуття. Підходять для будь-якого виду взуття.

На скільки можна розтягнути взуття

Оптимісти стверджують, що туфлі, чоботи або кросівки можна збільшити на один розмір. Особливо, якщо ви придбали моделі, виготовлені з натуральної шкіри, замші чи велюру.

Для цього радять насипати в пакет вівса, ячменю чи проса, помістити його в затісне взуття й залити водою на 8-10 годин. Потім слід зерно висипати, а вологі улюблені черевики взути й ходити в них до висихання внутрішньої поверхні.

Для того, щоб збільшити взуття на пів розміру чи на повний, рекомендується використовувати спеціальні засоби відомих брендів. Вибирати їх слід з урахуванням матеріалу верху. Наносити засіб рекомендуємо лише в зоні тиску, і це дасть можливість запобігти деформації в інших місцях.

Правильно вибрані засоби пом'якшують матеріал, підвищують його еластичність. Завдяки цьому досягається не тільки розтягування, а й відмінне прилягання за стопою.

FAQ

Як розтягнути взуття на один розмір?

Для цього краще використовувати спеціальні засоби, вибрані з урахуванням матеріалу верху.

Як розтягнути взуття у домашніх умовах на 1 розмір?

Можна насипати в затісні черевики, чоботи або кросівки зерна, залити його водою й залишити набухати. Після 8-10 годин зерно слід висипати, придбану затісну пару взути й носити до висихання.

Чи можна збільшити взуття у розмірі?

Вважається, що збільшити розмір можна тільки у взуття, виготовленого зі шкіри, замші, велюру.

Що робити, якщо взуття тисне в пальцях?

Практикується спосіб розношування з використанням однієї або двох пар шкарпеток. Їх слід змочити водою, потім одягнути й взутися та походити в них по кімнаті.

Теги:
Поділитись

Новини по темі: