Однією з різновидів рослин є цибулинні. Зокрема це стосується деяких кольорів. Таку назву вони отримали завдяки наявності підземного стебла — цибулини, з яких виростають нові. Найбільш популярними цибулинними квітами є тюльпани, що розквітають на клумбі одними з перших. Вони діляться на безліч сортів, мають різноманітне забарвлення. Своєю незвичайністю кольору особливо вражають чорні тюльпани, цибулини яких у великому асортименті представлені в інтернет-магазині «Флоріум».
Посадка цибулинних у жовтні
Щоб мати можливість милуватися цибулинними квітами провесною, їх висаджують восени. Температура, оптимальна для посадки запашних гіацинтів, гордих тюльпанів, витончених нарцисів, ніжних крокусів — +8-100. Це в нашій країні припадає на кінець жовтня — початок листопада. Період для посадки складає близько трьох тижнів. Оскільки до замерзання ґрунту ще є час, цибулинні встигають добре укорінитися.
Як висаджувати великі цибулини
Щоб навесні можна було милуватися красивими великими квітами, слід звернути увагу на місце посадки цибулин та якість ґрунту. Незважаючи на те, що цибулинні спокійно переносять півтінь, все ж таки краще вибрати місце з хорошим доступом сонячних променів. Ґрунт перед посадкою слід розпушити, бажано внести до неї компост. Якщо ґрунт глинистий, слід додати до нього річковий пісок. Сам процес висаджування складається з наступних етапів:
- викопати лунку (її глибина повинна бути вдвічі-втричі більша за висоту цибулини і складати близько 15-20 см);
- помістити цибулину у вертикальному положенні;
- засипати її землею;
- полити.
Відстань між рослинами повинна становити мінімум 15 см. Місце посадки необхідно промаркувати, щоб при перекопуванні землі не пошкодити рослину, що ще не з'явилася над землею.
Посадка дрібнолуковичних рослин
Алгоритм посадки дрібних цибулин небагатьом відрізняється від правил висадки великих рослин. Проте відмінності є:
- по-перше, дрібні квіти садять не по одному, а групками по 5-10 рослин;
- по-друге, глибина лунки становить 5-10 см, а відстань між рослинами — 5 см;
- по-третє, дрібні цибулини можна не ставити, а класти в лунку.
Дрібничкові зазвичай висаджують по сусідству з іншими рослини. Це можуть бути ґрунтопокровники або газонні трави. Адже квіти рано розквітають та досить швидко відцвітають. Рослини-сусіди зможуть приховати в'янучу зелень "мілколуковичників", поки цибулини, що знаходяться в землі, будуть набиратися сил, запасатися поживними речовинами. Також дрібнолуковичними рослинами можна заповнювати місце під деревами чи чагарниками. Адже поки вони вкриються зеленню, ці ранні квіти вже встигнуть відцвісти.
Коли садити тюльпани в саду?
Як і будь-яка великолуковична рослина, глибина висадки тюльпанів повинна становити 2-3 висоти цибулини. Висаджувати ці рослини рекомендується у спеціальних пластикових кошиках з ажурним дном. Такий захід:
- запобігає застою води;
- полегшує процес викопування цибулин влітку;
- захищає їх від гризунів.
Для висадки тюльпанів треба вибрати захищене від вітру, добре освітлюване місце з дренованим, родючим ґрунтом. Сам процес посадки включає самі етапи, як і будь-яка інша рослина з великими цибулинами. У передзимовий період слід накрити посадки органічною мульчею (товщина її шару – 8 см). Це захистить культуру від вимерзання та грибкових захворювань. Видалити її слід із початком нового росту рослин.
Коли садити тюльпани в горщики?
Все залежить від того, ви вирощуватимете квіти в квартирі або на терасі/балконі. У разі можна використовувати спосіб вигонки, тобто. створити рослині умови з підвищеною температурою та вологістю, додатковим освітленням. Це сприятиме активному розвитку тюльпанів, їх рясному цвітінню. За бажання насолоджуватися квітучими рослинами протягом усього сезону слід садити нові цибулини через кожні 2-3 тижні.
Для вирощування тюльпанів на балконі висаджувати цибулини слід місяця на півтора раніше. Коли настануть стійкі холоди, контейнери треба буде ретельно укатати. Зняти укриття слід з настанням весни, коли відступлять морози.