16 січня, 2025
Ми в соцмережах

Що обрати: традиційний або програмний РРО?

  • 24 листопада, 2021 22:15
В Україні продовжують діяти два основних види реєстраторів розрахункових операцій - традиційні та програмні. Саме щодо них в кінці місяця проводяться перевірки застосування, оскільки за законом вони повинні бути обладнані фіскальним модулем. За даними податкової, до кінця року буде прийнято понад 150 нових фіскальних РРО, у тому числі 40, програмних.

Ви можете використовувати програмний РРО для 1С на вигідних умовах. Нагадаємо, що програмні реєстратори коштують втричі дорожче, ніж традиційні.

Чим відрізняються РРО і чому не обійтися без програмного забезпечення?

Як відомо, є три види РРО: традиційні, які продаються з фіскальним модулем (МФУ), електронні та програмні (програмний пристрій, який встановлено на звичайному ПК). У даному матеріалі ми будемо розглядати програмні РРО.

  • Вони є більш сучасним способом реєстрації розрахункових операцій. На них встановлена програма для комп'ютера, а не фіскальний модуль, як у традиційних моделей.
  • Це означає, що у разі проведення перевірки застосування РРО інспектори не зможуть звинуватити бухгалтера у відсутності фіскального модуля.
  • На відміну від програмного РРО у програмних немає фіскального носія, що унеможливлює підробку чеків або їх використання при розрахунках без реєстрації у фіскальній пам'яті. Програмні РРО коштують дорожче і використовуються вже в більшій частині підприємств.


При цьому не варто переживати, якщо ви використовуєте у своїй роботі прості РРО, оскільки вони можуть працювати на будь-яких ПК або на спеціальному сертифікованому комп'ютері. Фіскальний модуль - це апаратна частина РРО, яка пов'язана з програмою.

На що звернути увагу

Програма призначена для відображення інформації про проведені розрахункові операції. Фіскальний накопичувач - це пристрій, призначений для накопичення даних за зміну, які призначені для передачі на центральний сервер. Всі дані про операції відображаються у фіскальному реєстраторі, а потім передаються на центральний сервер, де відбувається їх обробка. Програмний РРО може використовуватися в декількох напрямках:

  • як звичайний друкований пристрій, що передбачає внесення до нього фіскальних даних у момент здійснення операції (наприклад, при видачі чека РРО) та передачу їх в ОФД каналами зв'язку;
  • в якості електронного зчитувача інформації у фіскальному режимі.


У підсумку виходить виписка з фіскальної пам'яті, яка є підставою для складання фіскального звіту. Програмний РРО є дорожчою та складнішою технікою. Він працює на ПК, при цьому повинен бути підключений до комп'ютера з обов'язковою установкою драйвера, який призначений для даної моделі. Програмні пристрої можуть функціонувати тільки на ОС Windows, що є мінусом. Також програмне забезпечення повинно бути встановлено на локальному ПК.

Поділитись

Новини по темі: