21 січня, 2025
Ми в соцмережах

Все, що потрібно знати про пенсійні фонди 2021

  • 23 березня, 2021 1:21

Пенсійний Фонд України повідомив, що актуальний розмір середньої пенсії не перевищує 3500 грн. Хоча ця сума у порівнянні з тогорічною збільшилась на 13,7 %, цього все ще недостатньо, щоб повністю покрити розходи навіть за комунальні платежі, їжу та медикаменти. 

Нижче ми коротко та простою мовою розповімо, як працює пенсійна система в Україні і як збільшити пенсійні виплати. А також пояснимо, як за допомогою кредиту онлайн пенсіонери можуть сплачувати й купувати майже все необхідне.

Загальне про пенсійні фонди

Пенсійні фонди – це організації, що створені для накопичення коштів та їх інвестування, на користь вкладників і інвестиційного прибутку компанії. 

Типи пенсійних фондів – державні та недержавні.

  • Державний пенсійний фонд – орган виконавчої влади України, що накопичує та розподіляє обов’язкові страхові платежі учасників солідарної системи пенсійних виплат.
  • Недержавні пенсійні фонди – організації, що діють на підставі законодавства України. Вони накопичують добровільні внески вкладників і збільшують їх шляхом інвестицій.

 

Навіщо потрібні пенсійні фонди?

Щоб зрозуміти навіщо потрібні пенсійні фонди, потрібно знати як працює пенсійна система в Україні.

Пенсійна система – це система матеріального забезпечення українців, що пов’язана з пенсійними виплатами. В Україні діє трирівнева пенсійна система:

  • Перший рівень – солідарна. Багато українців гадають, що перераховані в Пенсійний Фонд України кошти вони накопичують для своєї пенсії в майбутньому. Але насправді вони відразу витрачаються на пенсійні виплати пенсіонерам сьогодні. Вона передбачає перерахування 22% від заробітної плати. Сплачується підприємцями й власниками бізнесу, як за себе, так і за робітників.
  • Другий рівень – накопичувальна система пенсійного страхування. Українці можуть перераховувати ще 7% від заробітної плати в Пенсійний фонд України та накопичувати кошти. Її планували ввести у 2012 році як загальнообов’язкову, але навіть у 2021 вона залишається добровільною.
  • Третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення. Вона передбачає добровільні грошові внески в недержавні пенсійні фонди з ціллю отримати суму виплат з урахуванням інвестиційного доходу.


Як повідомляє lviv-online, більшість пенсіонерів в Україні отримують лише солідарну пенсію й не мають накопичень, саме тому величина їх пенсії замала. Якщо ж ви хочете отримувати достатню пенсію, необхідно щомісяця відкладати частину доходу в Пенсійний Фонд та недержавні пенсійні фонди. Тобто ваша пенсія формуватиметься не з одного джерела, а з двох або навіть трьох.

Але якщо ви вже отримуєте пенсію, не працюєте й не можете накопичувати, а навпаки, вже потребуєте грошей, щоб придбати продукти, медикаменти та сплатити комуналку – оформляйте миттєвий кредит онлайн в Credit365. Це спосіб отримати до 20`000 грн на будь-які цілі, коли у банківському кредиті відмовляють, а рідні не можуть допомогти.

Поділитись

Новини по темі: