Багато захворювань, що викликаються бактеріальними, вірусними та аденовірусними інфекціями, призводять до летального результату, якщо їх не лікувати негайно. Такі захворювання легко передаються від хворої тварини до здорової. Вірусні захворювання частіше зустрічаються у домашніх тварин зі слабкою імунною системою.
Фактори ризику також включають незбалансоване харчування, відсутність профілактики та невчасне лікування від паразитів й відмова від обов'язкової вакцинації. Отже, дізнаємось про основні хвороби котів, симптоми.
Найнебезпечніші вірусні захворювання у кішок:
- Сказ. Захворювання викликається вірусом Rabies. Це впливає на мозок і нервову систему. Смертність від сказу - 100%. Збудник передається через кров (зазвичай через укус). Сказ у кішок - невиліковна хвороба. Безсимптомний період може тривати до 6-8 тижнів, а іноді й до шести місяців. Сказ має кілька форм (важка - найбільш часта, атипова, легка). Змінюється поведінка тварини, воно стає ласкавим або проявляє неконтрольовану агресію. Від сказу немає ліків. Котів з симптомами ізолюють і спостерігають протягом 10-14 днів. Тварин, після смерті утилізують на ветеринарних станціях.
- Лейкемія. Хвороба заразна і поширюється при прямому контакті та використанні загальних ліжок. У тварин з сильною імунною системою вірус може просто загинути, але в ослаблених кішок він починає активно поширюватися по організму. Специфічних симптомів лейкемії немає. Тварина може страждати респіраторними захворюваннями, часто спостерігаються діарея і шкірні запалення. Кішки з лейкемією схильні до розвитку злоякісних новоутворень.
- Перитоніт. Кошенята, і старі кішки найбільш сприйнятливі до вірусу. Перитоніт буває двох форм: вологий і сухий. У першому випадку у кішки асцит, жар, анемія і сильний пронос. У тварини утруднене дихання, пошкоджені кровоносні судини. Кішки з такими симптомами не живуть понад 12 тижнів. При сухому перитоніті в стінці кишківника утворюються щільні вузлики. Захворювання кишківника часто пов'язані з кон'юнктивітом, ураженням печінки, нирок і легень, а також порушеннями центральної нервової системи.
- Вірус імунодефіциту кішок. Збудник імунодефіциту у кішок схожий на вірус СНІДу людини. Симптоми імунодефіциту кішок наступні: підвищення температури тіла до 40 градусів, збільшені лімфатичні вузли, сильний пронос, блідість шкіри та слизових оболонок (анемія). Лікування спрямоване на зняття симптомів. Ветеринари призначають антибіотики, імуноглобулін, вітаміни, антигістамінні препарати. Повністю вилікувати хворобу неможливо, кішки залишаються носіями все життя.
Всі ці котячі вірусні інфекції, крім сказу, не передаються людині, але є небезпечними для життя самих тварин. Як запобігти інфікуванню? Щорічно проводьте комплексні вакцинації, уважно спостерігайте за поведінкою вихованця і не займайтесь самолікуванням при перших ознаках хвороби, а зверніться до ветеринарної клініки, де вашій тварині поставлять вірний діагноз.