Захисний одяг та його призначення
У такій ситуації працівник не може виконувати роботу у власному одязі, тому його роботодавець повинен забезпечити спеціально розроблений та пристосований захисний одяг. У деяких випадках роботодавці дозволяють своїм працівникам купувати одяг самостійно та відшкодовують понесені витрати.
До основних елементів захисного одягу належать:
- штани (комбінезон),
- жилети,
- футболки,
- сорочки,
- куртки,
- светри,
- фартухи.,
- шапки.,
- рукавички,
- взуття.
Всі ці предмети спецодягу можна придбати від компанії “АНВІ ГРУП” за посиланням: https://anvigroup.ua/ua/spetsodyag.
Що таке захисний одяг
Робочий одяг призначений для захисту одягу працівника від пошкоджень або забруднення, що саме по собі означає, що використання відбувається з мінімальними ризиками. Захисний одяг, як випливає з назви, призначений для захисту працівника від пошкодження здоров'я або навіть смерті. Він повинен мати відповідні дозволи та захисні властивості, пристосовані до умов праці.
Захисний одяг, часто включає інші більш спеціалізовані елементи:
- шоломи,
- окуляри,
- протектори,
- рукавички.
Взуття
Робоче взуття має захищати ноги від забруднення. Таке взуття найчастіше характеризується тим, що воно не має захисних властивостей, та призначене лише для використання на робочому місці. З іншого боку, захисне взуття повинно захищати стопу працівника від пошкодження або навіть втрати кінцівки. Воно повинно відповідати умовам праці, основні властивості захисного взуття — безпека праці.
Захисне взуття призначене для захисту ніг від зовнішніх факторів, що піддають працівника втратам здоров'я та навіть життя. Це стосується механічних, хімічних та термічних факторів (занадто високої або занадто низької температури) та захисту від вологи. Дуже важливу роль відіграють також матеріали, з яких виготовлене захисне взуття, якому необхідно приділяти особливу увагу при регулюванні взуття для працівників, оскільки воно, як правило, одночасно захищає від багатьох загроз.