Кожному любителю квітів хочеться створити у своєму саду райський куточок, який би радував око і наповнював повітря незвичайним пахощами квітів. Альпійська гірка - прекрасний елемент декору сучасного саду, який приверне до себе заздрісні погляди сусідів і послужить гідним предметом гордості будь-якого господаря. Створення такої конструкції (особливо якщо мається на увазі велика гірка) потребує великої кількості часу і сил. Однак результат вартий того.
Альпійська гірка - ділянка, що імітує фрагмент альпійського або субальпійського ландшафту, з притаманними цій місцевості рослинами й декоративними каменями. Як правило, центром експозиції є найбільший камінь, який символізує гірський пік. На початковому етапі необхідно підібрати потрібну кількість природних каменів певного розміру і фактури, в залежності від особистих уподобань.
Ці матеріали зараз широко представлені в будівельних магазинах, але можна взяти камінь прямо з вулиці, це суттєво скоротить витрати. Крім великих брил потрібно гравій і вапняк, які послужать також додатковим дренажем. Наступний важливий елемент - декоративні рослини. Не варто відразу намагатися прикрасити свою будову незвичайними екзотичними екземплярами - вони, як правило, вимагають особливого догляду. Для початку краще зупинити свій вибір на непрівіредлівих представників флори.
Ось деякі з них:
- різноманітні очитки;
- флокс шилоподібний;
- альпійський едельвейс;
- чистец шерстистий;
- декоративна полин;
- моховинками шіловідная;
- декоративна цибуля.
Під час висадки рослин слід враховувати, що з часом вони розростаються, так що насаджувати занадто багато не варто - правильний догляд зробить свою справу і гірка зазеленіє. Якщо конструкція розташована на тлі цегляної стіни або забору, краще задекорувати ці елементи за допомогою витких рослин.
Етапи створення альпінарію:
- Вибір місця. Під гірку краще відвести освітлене місце з гарним оглядом. Прекрасним доповненням послужить доглянутий газон. Всі нерівності і горбистість місцевості спрацюють тільки на руку, головне - вміло обіграти їх в конструкції.
- Розмітка місцевості.
- Монтаж найбільших валунів. Перед цим необхідно обкопати ділянку, на якому планується створення гірки, зберігши грунт для конструкції.
- Зняти верхній шар грунту, змішати його з гравієм і щебенем, а потім рівномірно розподілити отриману суміш між покладених брил.
- Установка каменів другого рівня. Цей ярус необхідно встановити вище першого, щоб створити ілюзію гори.
- Посадка рослин в утворені ніші й щілини між камінням. Важливо при цьому не пошкодити кореневу систему рослин.
- Установка останнього ярусу каменів. Найкрасивіші камені краще залишити наостанок для прикраси вершини вийшла «міні - гори».
- Верхній шар грунту необхідно всипати дрібним гравієм або каменями - це не дасть бур'янам вільно рости і додасть додаткової декоративності.
Не варто робити шаблонний проект, нехай альпійська гірка буде унікальною. Тим більше, не потрібно зупинятися на досягнутому - організація «сухого струмка», підсадка нових екземплярів рослин, доповнення гірки невеликою водоймою - все це додасть конструкції унікальності і дасть волю польоту фантазії власника.