Розвинені держави активно використовують поновлювані джерела енергії для отримання електрики. Перехід на сонячну енергію - це вагомий внесок в порятунок екології Землі, відчутна економія власних фінансових ресурсів і з недавніх пір ще й перспектива заробітку і в Україні.
Столиця, інші, великі та не дуже, міста і навіть невеликі населені пункти вже активно впроваджують технологію поновлюваних джерел енергії на комерційних об'єктах і для житлової нерухомості. Про перспективи та можливі складнощі в переході на "зелений" тариф можна дізнатися більше на порталі Київтеплоенерго, де зібрана і представлена найбільш актуальна інформація і свіжі новини з даної теми.
Що таке "зелений" тариф
Уже кілька років в країні активно практикується продаж державі електроенергії, видобутої з відновлюваних джерел. Регулюється цей процес спеціальним тарифом.
Коли домоволодіння або юридична особа встановлює і використовує на своїй території сонячні батареї, з'являється можливість продати надлишки одержуваного ресурсу державі. Найчастіше, обладнання видобуває енергію з надлишком, а об'єкт господарювання не може спожити її всю.
Спеціальний тариф регулює суму, яку власник СЕС отримає від Обленерго за постачання електрики.
Законом передбачено, що Обленерго купує всю надлишкову енергію. Тому рівень доходу власників сонячних електростанцій визначається потужністю і продуктивністю обладнання.
Які ресурси підпадають під визначення "зеленого" тарифу
Не тільки сонячна енергія підпадає під визначення енергії з поновлюваного джерела. Сюди можна віднести енергію вітру, гідро- і гідротермальних джерел, біомасу.
Для фізичних та юридичних осіб здійснюються окремі розрахунки за тарифом.
Процедура оформлення спецтарифу для фізосіб
Встановити спеціальне обладнання на своїй території може кожен бажаючий громадянин чи комерційна структура. Установка сонячних панелей доступна і жителям багатоквартирних будинків, але вони поки не можуть підключати СЕС по спецтарифу, але можуть просто економити власні гроші на оплаті електрики.
Фізособам, які бажають приєднатися до "зеленого" тарифу, необхідно буде пройти кілька етапів:
- Придбання та монтаж обладнання;
- Відкриття розрахункового рахунку в будь-якому банку на території країни;
- Подача пакету документів до філії Обленерго за місцем розташування СЕС;
- Затвердження робочої схеми;
- Оплата, монтаж і підключення лічильників;
- Підписання контракту на купівлю-продаж електроенергії.
Після підписання всіх документів можна починати заробляти на надлишках виробленої енергії.