Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • «Обґрунтованість розрахунків буде ретельно перевірена»: Нацкомісія прокоментувала можливе підвищення тарифу на розподіл газу

«Обґрунтованість розрахунків буде ретельно перевірена»: Нацкомісія прокоментувала можливе підвищення тарифу на розподіл газу

  • 28 жовтня, 2021 17:51
Жодних рішень про підвищення тарифів на розподіл природного газу не приймалось, а гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому в Україні не має перевищувати рамки інфляції. 

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось", – йдеться у повідомленні.

У комісії наголосили, що наміри окремих облгазів надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані. Водночас гіпотетичне корегування тарифів на розподіл на 2022 рік у середньому в Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів.
 

"НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне – інтересам споживачів", – наголошують у регуляторі.


Нацкомісія перевірить обґрунтованість усіх проєктів розрахунків, наданих облгазами. У попередні роки тарифи на розподіл природного газу затверджувалися у розмірах значно нижчих, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільних мереж. Регулятор не має сумніву, що так буде і цього року.

"Оприлюднені наміри операторів газорозподільних мереж (облгазів) свідчать лише про те, що НКРЕКП змушена буде особливо уважно проаналізувати їх на предмет маніпуляцій, щоб рішення регулятора було виключно обґрунтованим", – додали в комісії.
 

Передісторія


"Житомиргаз" хоче підняти тариф за розподіл природнього газу в 2,5 рази до 5,028 грн за метр кубічний.
 
Мер Житомира і депутат міськради закликали містян висловитися проти підняття тарифу та прийти на громадські слухання.

25 жовтня житомиряни прийшли до будівлі "Житомиргазу", проте їх не впустили всередину.

Обурений натовп виламав двері, потрапив до будівлі і вимагав пояснень щодо підвищення тарифів.

26 жовтня депутатська комісія облради зобов'язала "Житомиргаз" врахувати правки, запропоновані учасниками акції протесту, і включити їх в протокол проведених громадських слухань, який будуть відправляти в НКРЕКП.
Поділитись

Новини по темі: