27 липня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • В Житомирі волонтери розпочали новий проєкт з виготовлення засобів радіоелектронної боротьби

В Житомирі волонтери розпочали новий проєкт з виготовлення засобів радіоелектронної боротьби

  • Фото: Суспільне
  • 29 травня, 2024 17:14

В Житомирі волонтери налагодили виробництво засобів радіоелектронної боротьби. Прилади конструює команда, відома своїми виробами "Поліські броніки" і "Поліські пташки". Перший прилад передадуть військовим цими днями. 

Про це в етері Українського радіо Житомир розповів співзасновник волонтерської ініціативи Сергій Хоменко, передає Суспільне.

За його словами, спеціальне обладнання почали виготовляти на замовлення військових, яким передавали виготовлені в рамках проєкту "Поліські броніки" бронежилети.

Це дуже потужний підрозділ артилеристів, які працюють на Запорізькому напрямку. Десь місяців два тому вони підняли тему і сказали: "Нам дуже потрібні РЕБи". Це стала нагальна проблема. Є така страшна ворожа тема, як баражуючий боєприпас "Ланцет", а далі пішли так само ворожі FPV-дрони. І підрозділ потребує максимального захисту від них. Ті РЕБи, які їм постачають, по-перше, їх дуже мало, і по-друге, вони не закривають абсолютно всі питання, і тому вони звернулися до вас", — розповів Сергій Хоменко.

Щодо вартості прибору, то, за словами Сергія Хоменка, вони враховують тільки собівартість.

Коли ми почали вивчати тему, виявилося, що прототип потрібного нам РЕБу вартує в межах 5 тисяч доларів. Це 200 тисяч гривень. Ми були, м'яко кажучи, дуже засмучені ціною. Але коли ми самі занурилися в тему, вивчили, то виявилося, що якщо підходити з максимальної ефективністю, то 40 тисяч гривень досить для того, щоб зробити потужний трьохдіапазонний РЕБ, який закриває частоти 700, 900, 1100 МГц. Це ті частоти, на яких до останнього часу працює вся FPV-техніка", — сказав співзасновник волонтерської ініціативи.

З його слів, команда вже закінчує роботу над першим РЕБом, який днями буде проходити остаточні випробовування і вже цього тижня його відправлять артилеристам на Запорізький напрямок.

За його словами, зараз всі комплектуючі вони закуповують впродовж двох днів. І за один тиждень вони можуть робити один готовий прилад. Сергій Хоменко сказав, що всі вироби військовим відправлятимуть безкоштовно. Гроші на комплектуючі — це донати людей, які можна переказати на спецрахунки, вказані на сторінках соцмереж волонтерських проєктів "Поліський РЕБ", "Поліські броніки" та "Поліські пташки".

Поділитись

Новини по темі: