22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Українські ветерани бояться, що не зможуть знайти роботу: програми навчання та працевлаштування для них

Українські ветерани бояться, що не зможуть знайти роботу: програми навчання та працевлаштування для них

  • Фото: ГО «Принцип»
  • 16 серпня, 2023 10:05

72% ветеранів бояться, що держава про них забуде, 55% переживають, що не зможуть працевлаштуватися.

Про це розповідає адвокат та співзасновник ГО «Принцип» Масі Найєм.

«Наше дослідження на глибинному етапі показали, що досить високий відсоток опитаних не хочуть повертатися до своєї колишньої роботи чи зайнятості. Частина з них розглядає як варіант – розвиток власної справи», — каже він.


Які програми для ветеранів діють наразі

Наразі в Україні діє кілька корисних для ветеранів програм. До прикладу, цього року уряд запустив кілька грантів для ветеранів на відкриття власної справи. Ветерани мають змогу отримати від 250 тисяч до мільйона гривень допомоги, додатково другий з подружжя зможе отримати 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу. Подати заявку можна через Дію.

У липні цього року Мінекономіки повідомили, що 19 учасників бойових дій (УБД) та дружин військових взяли гранти на 6,8 млн грн. Отримані кошти можна використати для купівлі обладнання, сировини, матеріалів, оренди приміщення і транпсорту, закупівлі ліцензійного програмного забезпечення і рекламу.

Український ветеранський фонд при Мінветі теж створив свою програму з підтримки ветеранських ініціатив. За їх даними, за 2022 рік гранти отримали 53 таких бізнеси. Цього року в УВФ провели конкурс у проєкті  "Варто робити своє": в результаті 10 переможців отримали 500 000 – 1,5 млн грн на свої бізнеси.

Наразі діє чимало освітніх проєктів, зокрема Дія пропонує безоплатний курс «Як знайти бажану роботу після військової служби».

Могилянка відкрила курси з підготовки ІТ фахівців для УБД, що мають першу чи другу групу через поранення.

Окрім цього, діє Програма реінтеграції ветеранів IREX. За даним посиланням можна дізнатись більше про подібні програми.

«Ці ініціативи є безперечно потрібними, проте це все ще не про наявність цілісного бачення держави щодо ветеранів», — зазначає Масі Найєм.

Адвокат каже, що лише минулого року на захист країни стало 700 тисяч людей. Це число постійно зростає, як і число тих, хто потребуватиме допомоги у працевлаштуванні.

На його думку, гарний приклад показує Укрзалізниця, яка створила програму повернення учасників бойових дій на роботу після служби.

«Вкрай необхідно залучатися підтримкою держав-союзників для розвитку довгострокових грантових програм для післявоєнного відновлення, де питання працевлаштування ветеранів буде одним із пріоритетів. А ще нам вкрай важливо мати сильні інституції, які матимуть ресурс розробляти та впроваджувати ветеранські політики в життя й правильно управляти ресурсами зовні», — наголошує Масі Найєм.

70% опитаних ветеранів бояться, що держава забуде про них. Це свідчить про недостатній рівень забезпечення з боку держави.

Поділитись

Новини по темі: