З 16 липня повістки відправлятимуть за останнім місцем реєстрації. Це стосується чоловіків, які не оновили дані. Повістка вважатиметься отриманою навіть якщо ви відмовились її брати.
Про це розповіла в етері КИЇВ24 адвокатка Катерина Аніщенко.
Такі повістки все одно будуть вважатися врученими, навіть якщо їх не отримали адресати або вони відмовилися від неї. Тож після того ТЦК знову спрямують ще одну повістку.
Повістки надсилатимуть поштою
Катерина Аніщенко розповіла, що з 16 липня ТЦК буде направляти повістки на останнє відоме місце реєстрації військовозобов’язаного, який не оновив дані. І така повістка буде вважатися врученою, бо вона відправлена на останню відому адресу.
Навіть якщо адресат не отримав або відмовився отримувати документ, то вона все одно буде вважатися врученою. У такому разі ТЦК знову надішлють особі ще одну повістку.
Після неотримання двох повісток ТЦК може звернутися в поліцію з проханням здійснити адміністративне затримання. Це означає, що дільничний працівник поліції має право приїхати за останньою відомою адресою, якщо людина там знаходиться, то його можуть затримати та доставити в ТЦК з метою примусової постановки на військовий облік,
– вказала адвокатка.
- Штрафи за неявку по повістці може сягати від 17 000 до 25 000 гривень для громадян та від 34 000 до 59 500 гривень для посадовців та юридичних осіб.
Нагадаємо, що з 4 липня 2024 року Житомирська міська рада розпочала надсилати рекомендовані листи військовозобов’язаним. Кампанія сповіщення чоловіків та жінок відбуватиметься у співпраці з Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).