21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Коментар Житомирського ОТЦК щодо смерті чоловіка у Баранівці

Коментар Житомирського ОТЦК щодо смерті чоловіка у Баранівці

  • Фото: Ілюстративне
  • 8 червня, 2024 18:53

Відповідно до наказу начальника Житомирського ОТЦК та СП призначено службове розслідування щодо події, що сталася в місті Баранівка Житомирській області. Оприлюднено інформацію на сторінці відомства. Далі - дослівний передрук.

У ході з'ясування обставин додатково стало відомо, що 28 травня військовозобов’язаного Сергія К. з ознаками алкогольного сп’яніння доставили до 2-го відділу Звягельського РТЦК та СП для проходження військово-лікарської комісії. У зв’язку зі станом прибулого прийнято рішення відправити зазначеного громадянина додому. Проте він висловив прохання залишитися в розташуванні роти охорони, бо проживає сам і з огляду на погане самопочуття внаслідок вживання алкоголю. Через кілька годин після пробудження чоловік зателефонував родичам, повідомив про свої наміри та підтвердив, що протизаконні дії до нього не застосовувалися.

Зранку 29 травня у Сергія К. трапився перший епілептичний напад, під час якого він впав на кахельну підлогу спиною, вдарився головою. Йому була надана домедична допомога, викликали "швидку". Невдовзі стався другий епілептичний напад. Лікарі швидкої надали кваліфіковану допомогу та госпіталізували військовозобов’язаного.

Після чотирьох днів, проведених у лікарні, 02.06.2024 р. по лінії правоохоронних органів надійшло повідомлення про смерть чоловіка.

Вказані події зареєстровані в ЄО Звягельського РВП, відомості внесені до ЄРДР.

Також попередньо встановлено, що травми військовозобов’язаний отримав при падінні під час епілептичних нападів та надання домедичної допомоги.

Виходячи з ситуації, яка склалася, можна припустити, що певні особи паразитують на суспільно чутливій темі, намагаючись зірвати заходи мобілізації, та маніпулюють громадською думкою.

 

Хронологія подій:

 

Родина померлого не погоджується з цим заключенням та звернулась до поліції. Проводиться у цій справі досудове розслідування.

  • 5 червня у Баранівці біля приміщення місцевого ТЦК зібрався мітинг.
  • Під вечір 5 червня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко доручив провести розслідування випадку смерті військовозобов'язаного у Баранівській громаді. "На період слідчих дій начальника другого відділу Звягельського РТЦК та СП буде відсторонено від виконання військових обов’язків", — сказано у повідомленні.
  • 6 червня Офіс Генпрокурора України повідомив, що справу перекваліфікували і розслідують як умисне вбивство.
  • 7 червня у Баранівці місцеві жителі знову прийшли під приміщення другого відділу Звягельського РТЦК та СП. Вимагають понесення покарання за ймовірне побиття та смерть 32-річного Сергія Ковальчука. 
Поділитись

Новини по темі: