10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Генштаб скасував рішення про дозволи на виїзд військовозобов'язаним - Залужний

Генштаб скасував рішення про дозволи на виїзд військовозобов'язаним - Залужний

  • 6 липня, 2022 15:50

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Генштаб скасував дію порядку про отримання дозволів на пересування військовозобов’язаних.

Про це Залужний повідомив 6 липня на своїх сторінках в соцмережах.

"Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. На ньому, серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, - про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. 

Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання", - повідомив Залужний.

За словами Залужного, новий документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. 

"Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів. Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави", - резюмував головнокомандувач ЗСУ.

 

Дозвіл на виїзд

 

5 липня Генштаб повідомив, що особи призовного віку, військовозобов’язані та резервісти можуть виїжджати за межі місця проживання лише з дозволу військкомату.

Згодом головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив, що військовозобов'язані, які планують виїзд за межі своїх областей, мають взяти відповідний дозвіл.

Поділитись

Новини по темі: