14 липня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Адаптивні костюми для поранених: розробка на етапі випробування

Адаптивні костюми для поранених: розробка на етапі випробування

  • Фото: Міноборони
  • 6 липня, 2024 16:08

В Україні розробляють адаптивний костюм для поранених військових, який має допомогти швидко переодягатися або звільнятися від одягу в стабілізаційних пунктах чи госпіталях.

Такий одяг має забезпечити оперативний доступ медичного персоналу до лікувальних маніпуляцій, повідомило Міністерство оборони України.

Проєкт реалізує Головне управління розвитку матеріального забезпечення спільно з представниками ЗСУ, українськими виробниками та волонтерами.

"Мета – забезпечити поранених військовослужбовців якісним та зручним одягом після евакуації з поля бою до стабілізаційних пунктів або госпіталів. Технічне завдання було визначене Тилом командування Сил логістики ЗС України з урахуванням рекомендацій військових медиків та волонтерів", – кажуть у МОУ.

За словами розробників, особливістю адаптивного одягу є зручні у використанні липучки.

Костюми передбачаються в декількох розмірах та на різні зрости, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова під час лікування.

"Одяг виконаний у нейтральних тонах, має вільний крій та включає натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани). Адаптивні костюми розраховані як на чоловіків, так і на жінок", – розповідають у відомстві.

Нині кілька моделей українських виробників – на етапі доопрацювання. У міністерстві запевнили, що їх будуть тестувати в практичних умовах.

Поділитись

Новини по темі: