Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • 95-та десантно-штурмова бригада просить присвоїти їй назву «Поліська»

95-та десантно-штурмова бригада просить присвоїти їй назву «Поліська»

  • 29 листопада, 2021 10:53
Депутати Житомирської міської ради звернуться до Міністра оборони України щодо присвоєння 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних сил України назви «Поліська». Відповідне рішення було ухвалене 29 листопада на позачерговій сесії міської ради.

Як пояснили в мерії, з таким проханням звернулося командування військової частини 0281.
 

«З метою відзначення бойових заслуг високих показників у бойовій підготовці, зразкове виконання покладених бойових завдань під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, участь в миротворчих місіях під егідою ООН пропоную підтримати рішення щодо звернення до Міністра оборони України про присвоєння бригаді «Поліська», – озвучив прохання міський голова Сергій Сухомлин.


Довідково: 95-та окрема десантно-штурмова бригада (95 ОДШБр, в/ч А0281, пп В1740) – військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у м. Житомир.

Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

Навесні 2014 року серед перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов'янськ, а згодом – на різноманітних ділянках фронту на сході України. У липні-серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.

Нагадаємо, під Житомиром масштабними навчанням відзначили День Десантно-штурмових військ.
Поділитись

Новини по темі: