Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 11 Августа 2020    19:04:10
Головна » Публікації » Інтернет

Хороший газовий котел - запорука затишку й тепла у будинку


Хороший газовий котел - запорука затишку й тепла у будинку

Основним джерелом обігріву в більшості будинків є газовий котел. Однак, його необхідно обирати, виходячи з навколишніх параметрів приміщення. Якісні газові котли можуть прослужити не один десяток років при грамотному і своєчасному обслуговуванні відповідними ліцензованими організаціями.

Вибір між стаціонарним і настінним котлом

Одним з ключових параметрів, якими володіє обігрівальне обладнання, є його спосіб установки. Є два варіанти, одним з яких є підвішування обладнання на стіну, а другим - установка на підлогу. У кожного типу є як плюси, так і мінуси використання.

Настінні моделі варто обрати у таких випадках:

  • часто доводиться перенастроювати режими роботи опалювального обладнання;
  • потрібне відстеження ефективності роботи котла;
  • потрібно ефективно розподілити компактний простір;
  • актуально для будинків з площею менше ніж 300 кв. м.

 


Стаціонарні котли варто монтувати в таких випадках:

  • є просторе житлове приміщення;
  • необхідність простоти догляду і стабільної роботи обігрівача;
  • більшість котлів - чавунні і здатні працювати тривалий час;
  • необхідне незалежне рішення;
  • не лякають додаткові витрати на монтаж димоходу та інші комплектуючі.

 


Один або два контури?

Часто така дилема актуальна при використанні настінних моделей. Фахівці рекомендують віддавати перевагу двоконтурним апаратам, якщо є санвузол і кухня. Це дозволить забезпечити приміщення достатнім обсягом гарячої води. В інших ситуаціях можна обійтися одноконтурною моделлю, а гарячу воду отримувати від бойлера.

Варто враховувати, що у двоконтурного обладнання часто буває досить мала продуктивність. Одночасно забезпечити якісний обігрів житла і подачу гарячої води більшості з них несила. Однак, для домашніх умов і сім'ї з трьох - чотирьох осіб, такого апарату цілком вистачить.

Орієнтуємося по витраті газу

Середня витрата газу на більшості котлів залежить від різних факторів. До них відноситься якість утеплення будинку, кількість тепловтрат і сезонні температури. Середнім вважається значення на рівні 5-6 кубів для квартири до 100 кв. м. При слабкому утепленні приміщення, витрата може скласти до 7-8 кубів газу. Важливо також враховувати потребу в певній температурі в приміщенні - чим вище вона буде, тим більше виявляться витрати газу.


04 Июля 2020 442
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: