Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 02 Октября 2020    02:22:25
Житомир » Новини » Житомир » 2019 » Ноябрь » 14 » 09:57:40 оновлено: 10:05:10

17-метрова блакитна ялинка стане головним новорічним деревом Житомира. ФОТО

14 Ноября 2019, 10:05:10 2469 Коментарі 0 Читать на русском

17-метрова блакитна ялинка стане головним новорічним деревом Житомира. ФОТО
Блакитна ялина заввишки 17 метрів, яка зараз росте поблизу Житомирського міського ліцею №25, стане цьогорічним головним новорічним та різдвяним символом Житомира. Вже зовсім скоро її видалять і встановлять на майдані Корольова.

Керівник навчального закладу пояснює: дерево росте занадто близько до будівлі, а його коріння руйнує доріжки, якими діти йдуть на заняття, передає Житомир інфо.
 

«Перший аспект — те, що ялина має поверхневе коріння. І, на жаль, розміри надземної та підземної частини поверхневого коріння призводять до того, що вона підіймає бордюри й руйнує дорожнє покриття перед центральним входом до ліцею, що, звичайно, створює передумови для травматизму. Якщо вжити заходів і обрізати цю сторону коріння, то ми можемо мати зворотну ситуацію: коріння все-таки поверхневе, і ми переживаємо, що при буревії вона може впасти і травмувати, не дай Боже, дітей. Вона також знаходиться занадто близько до вікон. І сьогодні, коли сильний вітер, її гілки досить голосно б’ють у вікна і це шкодить освітньому процесу. Звичайно, є ще нюанс із природним освітленням. Всі класи, які знаходяться у масштабі цієї ялинки, вони всі отримують недостатньо природного освітлення. Саме це і спонукало до появи звернень від батьків», - директор Житомирського міського ліцею №25 Павло Позняков.


Чи дійсно дерево потребує видалення перевірила спеціально створена комісія, до якої входили екологи та студенти агроекологічного університету. Відповідно до висновку комісії, ялинку й справді потрібно прибрати.

«Причина проста – дерево росте занадто близько до будівлі. Відповідно до державних будівельних норм всі дерева, які ростуть ближче ніж за п’ять метрів, які можуть нанести шкоду фундаменту житлового приміщення, адміністративного приміщення, вони підлягають видаленню», - розповідає заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

Щоб блакитна ялинка не пішла просто на дрова, а принесла користь, викладачі ліцею та батьки учнів запропонували встановити її на майдані Корольова.
 

«В місті немає штучної ялинки, яка могла б прикрасити наше місто. Та ялинка, яка була куплена «за царя Тимка», вона сьогодні не відповідає ніяким естетичним нормам. І жоден житомирянин не може поглянути на неї й отримати естетичну насолоду від святкування Нового року. В минулому році ми поставили живу ялинку, вона не була блакитною, але все ж. В цьому році нам пощастило: є можливість поставити гарну велику ялину, щоб вона радувала житомирян. Ми говоримо між собою, що цій ялинці можемо дати «друге життя» на наш Новий рік», - каже заступник мера.


Як повідомляв «Журнал Житомира», у минулому році вперше з 2008 року в Житомирі встановили живу новорічну ялинку. 15-метрове дерево зрізали на території одного з дитячих садочків міста.
Тэги: ялинка, Новий рік, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: