Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Суббота, 26 Сентября 2020    14:52:50
Житомир » Новини » Суспільство » 2019 » Июнь » 20 » 16:23:31

Розкол церкви: Філарет відновив діяльність УПЦ Київського патріархату

20 Июня 2019, 16:23:31 784 Коментарі 2 Читать на русском

Розкол церкви: Філарет відновив діяльність УПЦ Київського патріархату
Так званий помісний "собор Української православної церкви Київського патріархату" постановив відновити існування ліквідованої церкви і скасував визнання Православної церкви України.

Про це йдеться в рішенні "собору" Філарета від 20 червня, передає "Українська Правда".

Зокрема, "собор" відмінив постанову помісного собору 15 грудня 2018 року, де об’єдналося українське православ’я і була ліквідована УПЦ КП. Прихильники патріарха Філарета стверджують, що ніякого собору 15 грудня не було.
 

"Це був не помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ КП, на вимогу вселенського Константинопольського патріарха Варфоломія", - йдеться в тексті постанови. 


"Помісний собор заявляє і постановляє, що УПЦ КП, зареєстрована державним органом та продовжує існування і діяльність", - додали за підсумками так званого собору.


 
Також на з’їзді підтвердили, що главою УПЦ КП залишається Філарет.

У ліквідованій патріархії вважають, що томос про автокефалію "не відповідає статуту автокефальних церков і тому ставить УПЦ в залежність від Константинопольського патріархату".

"Нас не влаштовує зміст томосу про автокефалію Православної церкви України", - зазначили у постанові собору ліквідованої церкви.

Відзначимо, що на початок з'їзду на "соборі" не було жодного українського архієрея. Більшість із архієреїв колишньої УПЦ КП, яка на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року влилась у ПЦУ, проігнорували заклики патріарха Філарета.

Нагадаємо:
 
  • Колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет останнім часом почав конфліктувати із предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм.
  • За словами Філарета, обрання Епіфанія стало можливим, бо Філарету було обіцяно збереження влади у церкві. Однак цю "обіцянку" порушили.
  • Через це Філарет останнім часом виступав з критикою керівництва ПЦУ, Константинополя та навіть томосу про автокефалію.
  • У той же час у керівництві ПЦУ заявляють, що Філарет не має права скликати жодний собор, а зібрання у Володимирському соборі буде неканонічним і означатиме церковне розділення з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Тэги: Томос, церква, ПЦУ, УПЦ КП, Філарет
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 2
Юрко
1 gp (Юрко)   • 18:40:21, 20 Июня 2019 [Материал]
0

Тепер вата повинна топити за Філарета))
Hoakina
2 (Hoakina)   • 08:20:23, 22 Июня 2019 [Материал]
+1

На 1. Так топлять! сама читала
avatar

Інші новини Житомир: