До редакції Журналу Житомира звернулись мешканці проспекту Миру, 65 зі скаргою на місцевий дитячий майданчик, який розташований на задньому дворі будинку.
На вулиці проживає чимало дітей, на майданчик приходять з малюками з інших вулиць, проте його стан залишає бажати кращого: облізла фарба, іржа, застарілі гойдалки, які потребують ремонту.
Фото: Журнал Житомира
Особливу увагу привертають аварійні дерева. Мешканці району розповідають, що дерева вже двічі падали поруч з дитячим майданчиком. Першого разу гілляччя повалилось просто на огорожу футбольного майданчика, а вдруге дерево пошкодило авто.
Фото: Журнал Житомира
«Люди тільки-но вийшли з автомобіля, як їм на дах звалилась гіляка. Слава богу ніхто не постраждав», — каже місцева мешканка.
Особливо занедбаний спортивний майданчик, який, за словами директора ВЖРЕП-14, знаходиться на балансі Управління у справах сімʼї, молоді та спорту. На ньому злізло кілька шарів фарби, колишній спортивний комплекс жахливо занедбаний, частина з нього розібрана, він знаходиться в аварійному стані. Огорожа футбольного майданчика пошкоджена деревом, сітки розірвані.
Фото: Журнал Житомира
«Дитячий майданчик ще більш-менш виглядає, а от спортивний хотілося б щоб поремонтували, пофарбували. Частина з нього поламана. Звичайно хотілося б щоб воно якось пристойно виглядало», — каже молода мама Яна.
«Немає порядку. По вулиці Всеволода Петріва бордюри нечищені. Узбіччя прибирали чотири роки назад. Ми завжди виходимо самі прибираємо. Я зверталась до начальника ВЖРЕПа багато разів, ніхто нічого не робив», — ділиться Віталія Гнатівна.
Фото: Журнал Житомира
Бабуся з маленьким онуком каже, що незадоволена станом майданчика. Вона проживає у іншому місті, проте її діти живуть на вулиці Всеволода Петріва і щодня граються з сином на майданчику.
«Хотіли зробити тут справжній гарний майданчик, то старші сусіди не захотіли. Батьки самостійно ремонтують гойдалки, фарбують їх. Так, тут прибирають, але стан майданчика поганий», — ділиться Марія Петрівна.
«Це один майданчик на всю вулицю. Я думаю, що потрібно встановити сучасний майданчик, як наприклад в районі Панчішної фабрики. Діток багато, а гратись їм ніде», — каже ще одна молода мама Руслана.
«Це не майданчик для міста. Я живу на кордоні з білоруссю, то у нас в селі краще», — додає Марія Петрівна.
Журналістка ЖЖ поспілкувалась із керівником місцевого ВЖРЕПу.
«Зараз не ті погодні умови, щоб фарбувати гойдалки, а ремонтувати там нема що. Футбольне поле знаходиться на балансі управління молоді та спорту. З моменту забудови при радянській владі спортивний комплекс не ремонтували. Якщо говорити про дерево, яке впало, то воно не відноситься до ВЖРЕП», — каже Борис Івахно.
Фото: Журнал Житомира
В стан шоку приводить знищений місцевими випиваками майданчик у дворі Офіцерської, 1. Розташований у гарному місці майданчик для дітей закиданий сміттям, пляшками з алкоголю, слідами вживання наркотиків, гойдалки зламані, територія занедбана.
Фото: Журнал Житомира
«Пʼяниці з ранку сидять з бояришником. Стільки разів там прибирали і все дарма», — каже Віталія Гнатівна.
«Батьки своїми силами там якось прибрали, відремонтували гойдалки, проте вже на наступний день знову все було закидано сміттям та понівечено», — додає Руслана.
Фото: Журнал Житомира
Подекуди жахливий стан майданчиків ігнорує місцева влада, в інших місцях самі ж мешканці псують простір навколо себе. Житомирянам лишається знову і знову звертатись до органів місцевого самоврядування, вирішувати питання самостійно. Щодо любителів випити, то в разі їх знаходження зі спиртним напоєм чи чимось більш серйозним на території дитячого майданчику, слід зателефонувати до поліції за номером 102.