З настанням холодів в Україні поступово наближається початок опалювального сезону. Комунальні підприємства проводять останні підготовчі роботи, перевіряють стан тепломереж, котелень і будинкових систем.
Коли почнеться опалювальний сезон у Житомирі у 2025 році, зібрали в матеріалі.
Підготовка до опалювального сезону у Житомирі
Завершено підготовку до нового опалювального сезону у Житомирі у 2025 році. До подачі тепла вже готові понад 900 багатоквартирних будинків.
У міських лікарнях та обласному перинатальному центрі Житомира ввечері 30 вересня теж увімкнули опалення. У ліцеях і закладах дошкільної освіти планують розпочати подачу тепла після відповідного рішення міськради.
До житлових будинків тепло надходитиме, тільки якщо середньодобова температура повітря упродовж трьох днів становитиме нижче восьми градусів тепла
Житомир: коли увімкнуть опалення у місті
З наступного тижня у Житомирі планують почати опалювальний сезон. Першими тепло мають отримати об'єкти соціальної сфери. Паралельно теплопостачання мають вмикати у житловому фонді. Справитися планують за 3 дні.
Про це розповів директор комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин, передає Суспільне.
За його словами, з 14 жовтня синоптики прогнозують різке зниження температури повітря, тому підприємство вийшло з ініціативою починати опалювальний сезон з 15 жовтня.
"З вівторка йде різке похолодання, також ми бачимо, що минули всі терміни остаточного охолодження будівель. Враховуючи, що нам треба підтримувати санітарні норми, в першу чергу, у дитячих садочках, ми вийшли з ініціативою, щоб винести на виконком питання про початок опалювального сезону 15 жовтня. Враховуючи, що зараз дуже обмежене постачання газу, і ліміти знаходяться на особливому контролі, ми це спочатку погоджуємо з облгазом, з центральним апаратом "Нафтогазу" і вже за погодженням з ними виносимо питання на виконком", — сказав Дмитро Рогожин.
Директор теплокомуненерго говорить, що спочатку до тепла підключатимуть об'єкти соціальної сфери — дитсадки, школи, поліклініки. Житловий фонд запускатимуть паралельно — завершити роботи планують за 3 доби.
"Котельні і будинки вже готові приймати тепло. Після рішення виконкому спочатку зробимо холодний пуск — тобто включаємо циркуляцію, включаємо гідравліку. А вже в середу, 15 жовтня, з самого ранку плануємо почати опалювальний сезон. Спочатку будуть запускати садочки і школи, а паралельно і житловий фонд. Запустити за добу все місто з тією кількістю працівників — слюсарів, монтажників, — які ми зараз маємо, просто фізично неможливо. Тому все місто підключити до тепла ми плануємо за 3 доби", — поінформував Дмитро Рогожин.
Нагадаємо, що У Житомирі лікарні, дитсадки та школи готові до опалювального сезону.