6 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Житомиряни обирають нові назви для вулиць Маликова і Радіщева. Як проголосувати

Житомиряни обирають нові назви для вулиць Маликова і Радіщева. Як проголосувати

  • Фото: Житомирська міська рада
  • 12 березня, 2024 15:58

У Житомирі планують перейменувати вулиці Маликова та Радіщева, і житомирянам пропонують обрати нові назви.

Таку інформацію розмістила Житомирська міська рада.

Замість Маликова нову назву пропонують обрати з двох:

  • Захисників України — назва , що  уособлює та об’єднує велич подвигу наших воїнів-земляків та вшановує мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України.
  • Хмельова – наприкінці 80-х рр. нову вулицю облаштували на місці хмільників (територія, яка використовувалась для вирощування хмелю).


Проголосувати можна на Єдиній платформі місцевої демократії.

Вулиця Радіщева можуть перейменувати на наступні:

  • Івана Миколайчука (1941-1987) - український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Зіграв 34 ролі в кіно, найвідоміші в фільмах «Сон» (роль Т.Шевченка), «Тіні забутих предків», «Пропала грамота». Сценарії до кінофільмів «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX». Лауреат Національної пpeмiї імені Т.Шевченка. Вшанування пам'яті - вулиці у Києві, Полтаві, Львові, Івано-Франківську, Кропивницькому, Вінниці, Коломиї, Ковелі. Його ім'ям названий астероїд 8244.
  • Ганни Барвінок (1828-1911) (Олександра Михайлівна Білозерська-Куліш)- українська феміністська письменниця, фольклористка. Брала участь у розвитку філософії, ґрунтованої на українській державності. Писала оповідання з народного життя під псевдонімом Ганни Барвінок. За її допомогою видано найповніше зібрання творів письменника Пантелеймона Куліша, який був її чоловіком. 
  • Берегова — нейтральна назва, яка характеризує географічне розташування топонімічного об’єкту.


Проголосувати за назву, яка подобається найбільше, можна за посиланням.

«Пропозиції і зауваження приймаються департаментом містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради (м. Житомир, вулиця Покровська, 6, телефон: (0412) 47-07-10 електронна пошта: uma@zt-rada.gov.ua) та на порталі E-DEM у розділі консультації з громадськістю», — зазначають у міській раді.

Строк проведення консультації з громадськістю не може перевищувати 30-ти днів, що передбачено  Законом  України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження на зазначені вище адреси і термін.

Письмові пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення, пропозиції, які надсилаються електронною поштою, мають містити позначку «Громадські обговорення з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі».

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Поділитись

Новини по темі: