22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • «Житомиргаз» закликає споживачів подбати про «газову» безпеку вдома

«Житомиргаз» закликає споживачів подбати про «газову» безпеку вдома

  • Фото: РГК "Житомигаз"
  • 14 листопада, 2022 18:20

Чому заборонено вмикати примусову витяжку, коли поруч працює газовий прилад і як вберегти сім’ю від отруєння чадом - пояснили в «Житомиргазі».

Головний біль, нудота та втрата свідомості – симптоми отруєння чадним газом. Чадний газ – це продукт згоряння природного газу. Він не має ані запаху, ані кольору і може накопичуватися в помешканні за відсутності належного провітрювання, засмічених димових та вентиляційних каналів, несправного газового обладнання.

Першими від отруєнь страждають домашні тварини та діти, вагітні жінки. Господарі допускають низку помилок, які мажуть вартувати здоров’я, а інколи й життя:

- обігріваючи квартиру газовою плитою або духовкою,

- встановлюючи та використовуючи електровитяжку поруч із газовою колонкою або котлом внутрішнього згорання,

- ігноруючи чищення димових та вентиляційних каналів.

Усе це призводить до того, що продукт згорання природного газу, який має виводитися, «осідає» в помешканні та накопичується.

Якщо примусова витяжка над плитою і поруч із газовою колонкою чи котлом вже встановлена і перенести або демонтувати її не можливо, запам’ятайте: заборонена одночасна робота котла або колонки разом із витяжкою.

Ще одна велика небезпека – несправні газові прилади, занедбані труби і з’єднання на них, які давно не ущільнювалися. Можуть виникнути скриті поломки, витоки газу, що, ймовірно, призведуть до вибуху.

Щоб передбачити жахливі наслідки варто раз на рік проводити технічне обслуговування газових мереж. Таку послугу можна оформити в 104.ua Клієнтський простір або зателефонувати 097 952 31 43 та чекати на візит майстра. З Вами обов`язково узгодять дату і час проведення технічного обслуговування.

Після проведеного технічного обслуговування фахівці радять встановити вдома сигналізатор газу, який сповіщатиме мешканців про найменше накопичення пагубної для здоров’я концентрації чаду або природного газу у домоволодінні.

Для довідки:

За десять місяців 2022 року аварійно-диспетчерською службою було опрацьовано близько 20 тисяч викликів. Найбільше дзвінків до служби «104»  про витік газу надходить від жителів обласного центру і району. Варто зазначити, що аварійно-диспетчерська служба лише локалізує витік, що запобігає катастрофічним наслідкам. Ремонт на мережі або обладнання проводить підрядник, з яким у господаря укладено договір. Після усунення аварійної ситуації газопостачання споживачеві Оператором ГРМ буде відновлено.

Поділитись

Новини по темі: