26 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Затишна Михайлівська перетворилась на суцільний безлад: що робить влада та як вплинути звичайним містянам

Затишна Михайлівська перетворилась на суцільний безлад: що робить влада та як вплинути звичайним містянам

  • Фото: zhytomyr-future.com.ua/Дмитро Стецько
  • 3 жовтня, 2023 17:15

Пішохідна вулиця Михайлівська завжди приваблювала мешканців та гостей Житомира, адже була сповнена власною неповторною атмосферою, мистецтвом, смачною кавою, коктейлями та випічкою.

Проте, останнім часом вона почала перетворюватись на локацію для бізнесу без податків і справжній балаган, на що все частіше скаржаться житомиряни.

«Михайлівська перестала бути гарним, спокійним та домашнім місцем. Тепер це більш схоже на шанхай і тотальний безлад. На щастя ще не було мішкі з колонкою і на голову стало легше. Поверніть нормальну Михайлівську пліз», — пише в одній із соціальних мереж проєктний менеджер Агенції розвитку міста Дмитро Стецько.


Фото: Дмитро Стецько

У коментарях під постом знаходяться його однодумці:

«Так ввечері тяжко тут», — пише Кирил Онатський.

«Це точно, що хаос. На який увесь час закривають очі. Впорядковувати торгівлю, машинки, паровози на пішохідний вулиці ніхто не збирається. Так виглядає бездіяння і політика невтручання від міста і надія , мабуть, що само якось розрулиться. Типово для Житомира. А воно ж не розрулиться, а лише погіршиться. А ще мучання голубів і мавпочку один раз бачила для фотосесій», — зазначає Аліна Кундіч.

«Згодна, що оцих машинок-паровозиків забагато! І мені як мамі вони заважають. Бо за таку ціну я свою дитину на них катати точно не буду. Плюс ще слава богу ми не розуміємо, що там іграшки всякі продаються, а скоро вже буде розуміти, а це ще один мінус, щоб не йти на Михайлівську. Мішка мені теж не дуже ок, але так я хоч дитину відволікти можу та стати і видихнути. Але колонка дійсно вищить аж занадто. Тому підтримую!», — підкреслює Катя Бабушко.

«Набережна селища Лазурне. Не вистачає пінної вечірки і плетіння косичок», — погоджується Анастасія Нестерова.

«Теж стараюсь уникати цього балагану ввечері. Вулична торгівля це взагалі ппц! Я не схильна вважати що веселитися не треба взагалі, але ж треба мати міру. Все має бути доречним. Також місто має потурбуватися щоб всі ці активності розподілялися трошки далі Михайлівської, а то сконцентровані в одному місці, пройти неможливо», — скаржиться Анастасія Сладковська.


Фото: Дмитро Стецько

Через таку концентрацію вуличної торгівлі, шуму та руху Михайлівську планує покинути лялькар Сергій Соловйов, який регулярно розважає діток та вражає дорослих своїми виставами на пішохідній вулиці.

«Шановні друзі. Мої любі глядачі. Дітки і батьки. З наступного сезону (Травень) мінятиму локацію. Михайлівська перестає бути місцем мистецтва і ПОДІЙ. На жаль...Місце ринку "гопцаца"...Віддаю це на ваш смак», — написав лялька на своїй сторінці в одній із соцмереж.

У коментарях пишуть засмучені та обурені такими обставинами глядачі, намагаються підтримати улюбленого актора та спонукати не здаватися. У відповідь на таку щиру підтримку Сергій Соловйов підбадьорив глядачів маленьким спойлером:

«Мій сезон закінчиться десь після 15 листопада. До того ще вивчаю обставини. Потім буде ще Новий рік. От там буде справжній сюрприз з драконом...Так що готуйте фотокамери...Спойлер... Світлова інсталяція. Поки готую проєкт…».

Фото: соціальні мережі Сергія Соловйова



Журнал Житомира провів опитування серед своїх читачів, поцікавившись що вони думають про сучасний стан Михайлівської та масову вуличну торгівлю там.

«В кого є діти, то потяг і машинки не заважають. Це одна з причин чому туди з дітьми приходять. А та стихійна торгівля циган заважає», — зазначає Надія Шишковська.

«В кого є діти, нехай ведуть їх на бульвар та в парк, там також цих потягів вистачає та атракціони працюють для дітей. Є ще в ТЦ дитячі кімнати. А люди хочуть спокійно гуляти, щоб між ними не їздила вся ця техніка, бо зона ПІШОХІДНА, а не дитячо-розважальна. Світ навколо дітей не крутиться», — каже житомирянка Анна.

«Особисто нам теж заважають. Ми любимо гуляти на Михайлівській, але торгівля ця просто не дає пройти спокійно повз них з дитиною. Подобається, коли час від часу можна подивитись на ляльковий театр, прогулятися спокійно біля фонтану, а не тратити час на пояснення дитині чому ми не купимо все на цих столиках. Відповідно, настрій зіпсований у всіх і в наступний раз обходиш Михайлівську стороню», — бідкається Анастасія Соколюк.

«Маю дитину і скажу, що заважають, так як не можна спокійно пройти, бо ганяють на машинка, самокатах і велосипедах. Щодо торгівлі, то байдуже, в принципі, але не дуже хочеться, щоб з Михайлівської зробили те, що на Хлібній вулиці біля Житнього ринку! Не пройти, не проїхати», — каже Марина Шлапак.

«Це єдина пішохідна вулиця і має бути простір для безпечних прогулянок, проте треба дивитись навсібіч, ніби йдеш проїжджою частиною. Я маю двох дітей і проти всіх цих дешевих іграшок і транспортних засобів, бо це не лише заважає, а й спотворює атмосферу, псує настрій і нерви», — наголошує Аліна Шуляр.

«В країні війна, люди гинуть, а в них привселюдні розваги. Сором! Хоч би краплю поваги до військових мали. Поки ви в своїх ліжках спите, вони на фронті воюють», — обурюється Ольга Кучерук.


Фото: Дмитро Стецько

Велика кількість містян скаржиться, що на пішохідній вулиці скоро не лишиться місця для прогулянок, а машинки, на яких катаються діти, нерідко зіштовхує дорослих та дітей.

Дехто ставиться нейтрально, а інші навіть підтримують ведмедя чи пса Патрона з музикою, які, ніби змушують забуди про страшній події в країні.

«Всі такі правильні. А коли йдете з хлопцем, то квітів хочеться? Дитину покатати краще, чи в гендель завезти? Чому не зняв скільки генделей і пʼяних з них виходить?», — скаржиться Олександр.

«Вулиця стала веселою і святковою, а так і повинно бути у позитивних людей. А спокійно та тихо в лісовій зоні», — каже Ілля.

«Все повинно бути в міру. Зараз занадто, якщо чесно», — каже Аліна Паплінська.

«В кожному місті всі заробляють як можуть і це не заважає», — каже ще один житомирянин.

«Раніше влітку щовечора гуляли Михайлівською двома родинами, а зараз стараємось обходити, бо страшно пройти. Галас, шум, торговці, натовпи пʼяних людей, велосипедисти…», — каже каже Марина Жморщук.

Викладачі музичної школи №1 скаржаться, що шум на вулиці заважає проводити заняття.


Фото: Дмитро Стецько

Що робить міська влада

У коментарі ЖЖ завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції ЖМР Андрій Гузовський розповів про боротьбу міської ради зі стихійним вуличним бізнесом.

«Відносно торгівлі на вулиці Михайлівській, єдиний, хто має дозвіл від міської ради на проведення якихось заходів, це паровозик, який возить діток. Всі решта знаходяться там незаконно та не мають жодних дозволів», — зазначає Андрій Гузовський.

Що стосується машинок, то на організатора бізнесу регулярно складаються протоколи про правопорушення. Йому постійно виноситься покарання вже у максимальному розмірі — 1700 гривень штрафу, які він сплачує щотижня, за словами пана Андрія.

«На цього ж підприємця ми подали інформацію у фіскальну податкову службу і департамент по захисту прав дітей, через те, що він використовує роботу неповнолітніх дітей. Від служб надійшла інформація. Податкова служба, на превеликий жаль, з початком повномасштабного вторгнення поки що не здійснює діяльності стосовно підприємців, а стосовно незаконно використання праці дітей, прийшли підприємця перевірили, склали на нього акт і надійшла інформація, що на нього накладено штраф більше 400 тисяч гривень. Можливо, він цей акт оскаржує в суді, але факт лишається фактом», — зазначає завідувач завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції.

Він наголошує, що інспекція не припиняє складати акти на правопорушників і їм постійно відносяться штрафні санкції.

Муніципальна інспекція намагається зробити все, щоб на Михайлівській не було незаконного продажу кульок, іграшок та квітів, проте торгівля розпочинається переважно після 18:00, коли робота інспекції припиняється. 

«Юридично в такий час ми не маємо права притягнути їх до відповідальності», — каже пан Андрій.


Як звичайним громадянам боротись зі стихійною торгівлею на вулиці

За словами Андрія Гузовського, у разі виявлення незаконної торгівлі на вулиці громадяни повинні викликати наряд поліції, який, в свою чергу, складе протокол правопорушення та проведе бесіду із порушником. 

Багато що залежить від свідомості містян, каже завідувач сектору з питань благоустрою, адже попит породжує пропозицію.

«Якби громадяни свідомо сказали цьому «ні», тоді не було б таких проблем. Комусь заважає, а іншим — ні», — ділиться Андрій Гузовський.

Отож, відповідні органи намагаються зробити зі свого боку все від них залежне, щоб подолати безлад на Михайлівський, проте багато що залежить від свідомості самих громадян.


Фото: Житомирська міська рада

Раніше Журнал Житомира писав про історію Михайлівської та її шлях від околиці міста до центральної вулиці.

Поділитись

Новини по темі: