Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Встановити погруддя Івану Сльоті дозволив Житомирський міськвиконком на позачерговому засіданні

Встановити погруддя Івану Сльоті дозволив Житомирський міськвиконком на позачерговому засіданні

  • Фото: Файне місто Житомир
  • 1 липня, 2024 19:46

Виконком Житомирської міської ради дав згоду на встановлення пам'ятника Івану Сльоті. Таке рішення прийнято на позачерговому засіданні 1 липня. 

«Просимо надати згоду Валентині Барташ щодо встановлення пам’ятника Сльоті Івану, українському митцю, поету, композитору. Ми перевірили всі документи, провели архітектурно-містобудівну раду у 2018 році, де визначили місце встановлення пам’ятника – на розі вулиць Івана Сльоти та Шевченка. У 2021 році на засіданні консультативної ради було показано декілька ескізних намірів, один із них затвердили. Просимо погодити та далі комунальному підприємству «Зеленбуд» Житомирської міської ради взяти пам’ятник на баланс та утримання», - доповіла заступниця директора департаменту містобудування Ольга Бронштейн.

Пам'ятник виготовлений за благодійні кошти, приватні. Його потрібно спочатку прийняти у власність рішенням сесії і тільки потім “Зеленбуд” його візьме на баланс”, - пояснила Світлана Ольшанська. 

Фактично погруддя уже встановлено на розі вулиць Івана Сльоти (колишня Бородія) і Шевченка - у невеличкому скверику.

Встановити погруддя Івану Сльоті дозволив Житомирський міськвиконком Журнал Житомира

Фото: Файне місто Житомир

Встановити погруддя Івану Сльоті дозволив Житомирський міськвиконком Журнал Житомира

Фото: Файне місто Житомир

Довідково

Іван Сльота створив кілька музичних колективів на Житомирщині, серед яких найбільш відомий, незмінним керівником якого він й був до самого останнього свого дня – Поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок». 

Сльота Іван Михайлович – Випускник Одеської державної консерваторії імені А. Нежданової (1970; з класу баяна — за порадою Анатолія Авдієвського — перевівся на хорове відділення). Після закінчення консерваторії переїхав у Житомир. Відтоді — незмінний керівник Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок».

З 1990 викладав у Житомирському державному університеті ім. І. Франка.

Автор відомих у народі пісень («А льон цвіте», «Не згорає зоря», «Ти мене замани», «Купавушка», «Батьківська хата», «Ой хотіла мене мати» та інші).

Мелодія пісні «У Поліськім краї» (на вірші Г.Столярчука) стала позивними Житомирського обласного радіо.

Журнал Житомира писав, що у Житомирі встановлять пам'ятник Івану Сльоті: вже погодили ескіз

Поділитись

Новини по темі: