16 липня, 2024
Ми в соцмережах
 • Головна
 • Житомир
 • У Житомирі врегулюють рух електросамокатів: курси для підлітків і заборона їзди на пішохідних зонах

У Житомирі врегулюють рух електросамокатів: курси для підлітків і заборона їзди на пішохідних зонах

 • Фото: Журнал Житомира
 • 12 червня, 2024 14:00

12 червня відбулося засідання комісії Житомирської міської ради, присвячене питанням регулювання руху електросамокатів у місті. На зустрічі були представники компаній кікшерінгу «ECOS», «JET.UA» та «Bolt». Від компанії «ПРОКАТайся» нікого не було. 

Про це передає кореспондент Журналу Житомира.

На порядку денному - безпека руху, відповідальність водіїв самокатів та інтеграція правил цього транспорту в загальні правила дорожнього руху.

Заступник міського голови Олександр Шевчук почав з чисельних нарікань і скарг мешканців міста на рух електросамокатів, збільшення кількості ДТП за їх участі та часті порушення правил пересування на пішохідних вулицях. 

Фото: Журнал Житомира

На нараді озвучено ключові напрямки, котрі пропонують до впровадження:

 • Врегулювати час роботи сервісів. Рух електросамокатів унеможливлюється під час комендантської години –  з 00:00 до 5:00. Ця вимога повинна контролюватися патрульною поліцією.
 • Розробити навчальний курс для дітей віком 10-12 років, що включатиме навчання з отриманням міського посвідчення та надання змоги отримати практичні навички.
 • На пішохідних зонах обмежити швидкість руху або абсолютно заборонити рух. 
 • Врегулювати питання щодо місць паркування електросамокатів, а також пильніше слідкувати за їх технічним станом та впровадити номерні знаки задля відстеження.
 • Врегулювати питання щодо вікового обмеження для користувачів. Розглянути можливе введення підтвердження особи під час реєстрації через «Дію» та програмне забезпечення для відстеження електросамокатів.
 • Можливе запровадження штрафних санкцій для порушників. 

Було також запропоновано підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо врегулювання цього питання на національному рівні. Депутат міськради Іван Мартинчук запропонував залучити до цього процесу міських голів інших міст України для спільного звернення.

Фото: Журнал Житомира

Представники компаній запевнили, що готові до співпраці. За результатами засідання було вирішено, що протягом тижня вони підготують пропозиції щодо вирішення цих питань, які будуть розглянуті на наступному засіданні комісії. Планується, що в результаті буде підписано письмове зобов’язання між міською радою та операторами прокату електросамокатів.

Журнал Житомира вже інформував про те, що у Житомирі шукають методи врегулювання електросамокатів на вулицях міста. Це питання піднімалось 7 червня на сесії міської ради. 

Поділитись

Новини по темі: