14 липня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі термомодернізують три багатоповерхівки за кошт Естонського уряду

У Житомирі термомодернізують три багатоповерхівки за кошт Естонського уряду

  • Фото: Житомирська міська рада
  • 27 червня, 2024 17:29

У Житомирі розпочалася реалізації ініціативи з термомодернізації трьох багатоповерхових будинків, яку фінансує уряд Естонії.

Про це повідомила Житомирська міська рада. 

Наразі проєкт перебуває на першому етапі здійснення — відбувається комплексне обстеження цих будівель. Багатоповерхівки обстежують за допомогою дрона, 3D-сканера, фотогеографічного обладнання, а також використовують реєстратор клімату в приміщенні та у вентиляційних шахтах.
 

«Термомодернізація спрямована на підвищення енергоефективності житлового фонду міста. Основна мета — зниження енергоспоживання та витрат на опалення, що сприятиме покращенню умов проживання мешканців та зменшенню негативного впливу на довкілля. Ми щиро вдячні Естонії за підтримку та допомогу», — розповідає Артем Ражев, начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради.

Професор будівельної фізики Талліннського технологічного університету Тарго Каламеес зазначає, шо обстеження будинків — це комплексний аналіз теплових характеристик будівель.

«Спеціалісти оцінюють стан  існуючих систем опалення та ізоляції, а також визнають необхідні заходи для підвищення енергоефективності. Ми перевірили стан фасадів, дахів, підвалів і вікон, аби визначити, які саме елементи потребують оновлення або заміни», — каже Тарго Каламеес.

Проєкт включає утеплення фасадів будинків, заміну старих вікон на енергоефективні, модернізацію систем вентиляції та встановлення сучасних систем моніторингу енергоспоживання. Після завершення термомодернізації очікується зниження витрат на опалення на 40-50%.

Багатоповерхівки, які термомодернізують, знаходяться за адресами вулиця Київська, 66 та 94 і Новий Бульвар, 7. Жителі позитивно сприйняли цю новину. 

«Нашому будинку понад 50 років. Сподіваємося, що після проведення робіт покращаться  умови проживання, зменшаться рахунки за опалення та знизиться навантаження на енергетичну систему», — говорить Валентин Рибачук, голова ОСББ.

Реалізація проєкту за кошт уряду Естонії стала можливою завдяки програмі міжнародної співпраці, спрямованої на підтримку екологічних та енергоефективних ініціатив у різних країнах.


Поділитись

Новини по темі: