У Житомирі після ворожих ракетних ударів зазнали пошкоджень деякі підстанції. Наразі неможливо відновити їх роботу.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.
«Роботу деяких підстанцій за такий час неможливо відновити, бо йдеться про обладнання, яке треба замовляти, і дуже довго чекати виробництва. Але Житомир живе. Ми скоротили випуск електротранспорту в три рази. Освітлення в місті вмикаємо тільки на 30% від потужності, тобто в принципі працює кожен третій ліхтар. Ми з обленерго чітко регулюємо вечірні і ранкові піки. Наприклад, подачу води на очисні споруди ми в денний час скорочуємо для того, щоб зменшити енергоспоживання і запускаємо після того, як минають піки. Це ніяк не впливає на подачу води в місті», - зазначив Сухомлин.
За його словами, частина промислових підприємств міста, які споживають багато електроенергії, перейшли на роботу в нічний час та у вихідні. Окрім того, в різних районах Житомира світло вимикають за графіком по декілька годин.
«Ми на позачерговій сесії (міської ради – ред.) виділили кошти на закупівлю генераторів великої потужності для того, щоб забезпечити роботу водоканалу і теплокомуненерго. У разі критичної ситуації, коли деякий час може не бути електроенергії в місті, ці підприємства зможуть подавати воду і тепло в будинки житомирян. Звісно, не цілодобово, а 5-8 годин на добу», - додав міський голова.
У разі надзвичайної ситуації школи і дитсадки міста працюватимуть як пункти обігріву. У Житомирі планують облаштувати 36 таких пунктів, кожен із яких забезпечать генератором.
Удари по енергетичній інфраструктурі Житомирщини
10 жовтня о 9-й ранку ворог завдав удару по енергетичній інфраструктурі Житомира. Через відсутність електропостачання в Житомирі не було води, не працював електротранспорт й були проблеми зі зв'язком.
18 жовтня російські війська знову ударив по території Житомирської області, внаслідок чого 11 населених пунктів лишились без світла.