10 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі догхантери отруїли собаку, який жив у дворі багатоповерхівки

У Житомирі догхантери отруїли собаку, який жив у дворі багатоповерхівки

  • Фото: соцмережа
  • 2 лютого, 2023 17:38

У Житомирі догхантери отруїли собаку, який жив у дворі багатоповерхівки. Інцидент стався в ЖК «Полісся», що знаходиться на вулиці Вільський Шлях. Про це в соцмережі повідомила житомирянка Віра Нестеренко.

«ЖК Полісся!!! Житомир! Прошу вашу увагу! Війна вже рік! Люди втрачають найдорожчих людей, дах над головою, цілі родини. А серед нас живе потвора ДОГХАНТЕР яка має дітей і онуків! Сьогодні вона отруїла собаку яка живе в нашому подвір'ї», - йдеться у повідомленні.

Тваринку відвезли в лікарню. Наразі за її життя борються ветеринари.

«Лікарі кажуть що треба тримати в медикаментозному сні і капати. Ця ніч буде вирішальна», - додала пані Віра.

Лікування собаки дуже дороге, тому житомирянка просить допомоги.

Карта ПриватБанк Нестеренко Віра Сергіївна: 4731219612177117

Оновлення: ЗБІР КОШТІВ ЗАВЕРШЕНО!

 

Як вберегти тварину від дій догхантерів

 

Догхантери є членами міжнародного руху, які вважають бездомних тварин небезпечними, тому і вирішують самостійно їх винищити. Тваринні маніяки діють за перевіреною схемою. Зокрема розкидують отруйні речовини, а подекуди навіть м'ясо з голками чи битим склом. Натомість виправдовують це тим, що бездомним на землі не місце.

Ветеринар Владислава Бондар розповідає, щоб не стати жертвою догхантерів, слід не давати тварині підбирати на вулиці різні предмети (палки, листя, екскременти інших тварин, їжу). Це не лише врятує тварину від отруєння, а й унеможливить розвиток інших патологічних процесів у організмі, таких як панкреатит, гастрит, сторонні предмети та інфекції від інших тварин.

«Дуже часто догхантери використовують два види отрути: ізоніазид (тубазид) та гемолітичні отрути. Ізоніазид - це головна речовина у складі людських таблеток від туберкульозу. Наразі кожна людина може купити їх в звичайній аптеці і без рецепта, тому для «мисливців за тваринами» - це «золото». Догхантери кладуть ці таблетки у ковбасу, сосиски, м'ясо та розкидують на вулиці. Навіть одна таблетка ізоніазиду може призвести до летального випадку у собаки», - зауважує він.

Ненависники тварин не рідше використовують і гемолітичні отрути, які призначені для гризунів. Купити та розкидати їх по вулиці також може будь-хто. При поїданні маленьких доз - важкого стану у тварини не буде, але поступово руйнуватимуться червоні тільця крові (еритроцити).

Також щоб убезпечити домашнього улюбленця варто звернутися до кінологів, які вчать як власника, так і тварину нічого не підбирати на вулиці або носити спеціальні прогулянкові намордники. Тварина в них спокійно дихає, може відкрити морду, а от вже підібрати отруту не зможе.

«Утім, якщо вже виникла підозра на отруєння, тварину необхідно одразу відвезти до ветеринарної лікарні. А ще краще зателефонувати фахівцеві, щоб встигнути вчасно надати першу медичну допомогу тварині. Адже в боротьбі за життя чотирилапого важлива кожна хвилина», - підсумовує ветеринар.

Поділитись

Новини по темі: