15 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Тариф на переробку сміття: коли житомирянам очікувати зростання в платіжках

Тариф на переробку сміття: коли житомирянам очікувати зростання в платіжках

  • Фото: Суспільне
  • 22 березня, 2024 16:31

У Житомирі в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод. Підприємство в Україні на даний час не має аналогів. Завод щогодини переробляє до 15 тонн сміття. Біопаливо, як дешева альтернатива вугіллю і газу, — кінцевий продукт виробництва, який вже закуповує низка цементних заводів з усієї України.

Разом з тим повертається питання про появу нового тарифу на перероблення побутових відходів, що було затверджене рішенням виконкому від 19 січня 2022 року. 

“Виконком погодив інвестиційну програму ТОВ «МС Соціальний проєкт» на 2022 – 2025 рр. та встановив тарифи на  послуги з перероблення побутових відходів. Однак, тариф буде введено в дію тоді, коли розпочне працювати завод. Його  включать у розрахунок сумарного тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами для населення.  Складовими загального тарифу  будуть: вартість послуг з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів”, - зазначили тоді в ЖМР.

Фото: скриншот з сайту ЖМР 2022 рік

«Тариф на перероблення сміття буде вводитися тільки після того,  як підприємство запрацює. Це наша плата за чисте довкілля», -  наголосив тоді міський голова.

У коментарі Журналу Житомира про введення нового тарифу заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Кондратюк повідомив, що наразі ще очікують додаткові угоди та уточнення від сміттєпереробного заводу, які будуть висвітленні міською радою.

“Буде діяти те рішення, що приймалось на період 2022-2025 рр, де вказано, що після запуску сміттєпереробного заводу буде діяти тариф за переробку сміття. Лише з уточненням висвітлення контракту міської ради з заводом на переробку. Наразі очікуємо це від заводу. Усе прописано там. Додаткових змін в тарифах не буде, усе це було прийнято ще в 2022 році” - зазначив Кондратюк.

Директор ТОВ "Ґрін Бін Україна", яке побудувало сміттєпереробний завод, Євгеній Барах зі своєї сторони має повідомити відповідним листом міську раду.

За закладеними в договір змінами 2022 року для однієї особи плата за послуги з перероблення в місяць становитиме:

  • 13,94 грн для мешканців багатоповерхових будинків;
  • 15,05 грн для мешканців приватного сектору.

Наразі є інформація, що тариф на переробку сміття планують запровадити з 1 квітня 2024. Станом на 22 березня офіційного підтвердження не надходило.

Фото: тариф, за яким нині відбувається розрахунок, 2024 рік

Поділитись

Новини по темі: