15 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Скільки доведеться платити за воду і чому в Житомирі такий високий тариф

Скільки доведеться платити за воду і чому в Житомирі такий високий тариф

  • Фото: водоканал
  • 30 грудня, 2022 11:55

Тариф за водоспоживання для житомирян з 1 січня 2023 року становитиме за 1 куб. м — 48,35 грн з ПДВ. Водопостачання — 23,15 грн (діючий тариф 18,26 грн/куб. м), водовідведення — 25,20 грн (діючий тариф 19,27 грн/куб. м).

Відповідний тариф встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, інформує водоканал.

Директор КП "Житомирводоканал" Роман Ілик сьогодні на пресконференції надав роз'яснення стосовно формування та встановлення тарифів на водоспоживання у місті Житомирі.

 

Хто встановлює тариф

 

Єдиний орган, який має право затверджувати тарифи - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. НКРЕКП опрацювала розрахунки основних витрат, надані ліцензіатами, і встановила тариф для кожного із них. Тариф за водоспоживання для житомирян з 1 січня 2023 року становитиме 48,35 грн з ПДВ.

 

Які фактори вплинули на зростання тарифу

 

Фактори, які впливають на тариф, – інфляція, здорожчання цін на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, обладнання, необхідність повернення кредитних коштів. 

Будемо відверті з вами, тариф на водопостачання в Житомирі (23,15 грн) – середній по Україні, тариф на водовідведення (25,20 грн) – один із найвищих. Це зумовлено тим, що наше місто – єдиний обласний центр, у якому функціонують дві станції очистки стічних вод, обидві із яких «вимагають» коштів на своє утримання (амортизація обладнання, електроенергія, заробітна плата обслуговуючого персоналу). Завершення будівництва нових очисних споруд каналізації (функціонування однієї насосної станції замість двох) дасть змогу у майбутньому мінімізувати зростання тарифу на водовідведення.

 

Чому Житомир - одне із міст, у якому тариф у відсотковому співвідношенні зріс найбільше

 

Допоки станції очистки будуються, мережі – реконструюються, – ми маємо повертати кредит Світового банку, спрямований на модернізацію нашого водопровідно-каналізаційного господарства. 

Річні витрати підприємства становлять 490 млн грн, а річна сума повернення кредиту – 140 млн грн – це кошти, які також були враховані при формуванні тарифу. В Україні лише 6 водоканалів беруть участь у проєкті "Розвиток міської інфраструктури-2". Найбільша сума позики - у Кропивницького (44 млн євро) і Житомира (48 млн євро).

Фото: КП "Житомирводоканал"

Поділитись

Новини по темі: